Miksi 1/3 jättää kouluruuan syömättä joka päivä? Lisäksi suurin osa ottaa ruokaa ja heittää roskiin ja pahimmassa tapauksessa pelleilee ruuan kanssa ja heittelee sitä ympäri ruokalaa. Kouluruuan laatu ei useimmissa tapauksissa ole hyvää, mutta ei sitä silti kannata nirsoilla. Nämä ruuan haaskaajat voisivat olla viikon ilman ruokaa, niin katsotaan mitä sitten kävisi. Miettikää mitä sillä voittaisi, jos jokainen söisi oman ruokansa lautaselta.
Vastaukset 5
- paskaa ruokaa koulus
Mietippä mitä sillä voittaisi, kun ruuanlaatua parannettaisiin ja oppilaat söisivät sitä ja voisivat siten keskittyä paremmin oppitunteihin, eivätkä olisi niin väsyneitä ja aggressiivisia. Ei tulisi näitä väkivaltaisuuksia opettajiakaan vastaan niin paljoa..
säälin kouluruokaa syöviä lapsia jotka ovat autuaan tietämättömiä siitä kuinka paljon lisäineita sun muuta paskaa näennäisesti terveellinen laitosruoka sisältää
- voipientäidioottia
On helvetin hyvä, että koulumme ei ole mennyt siihen ituhippikusetukseen mitä osa herrahansin kaltaisista, mielellisesti jälkeenjääneistä idiooteista niin arvostaa.
Ne kamalat pelottavat "lisäaineet" testataan täysin ennen käyttöönottoa, ja niiden 'riskit', jotka eivät ole millään tavalla varteenotettavia, tunnetaan pilkuntarkasti.
Parempi, että syövät hyvin ja halvalla, kuin se, että syövät kusetusluomua, joka muuten on monin tavoin huomattavasti myrkyllisempää (esim. vanhojen myrkkyjen käytön takia) kuin normaalisti, nykyaikaisesti tuotettu ruoka. - Leipä on hyvää
voipientäidioottia kirjoitti:
On helvetin hyvä, että koulumme ei ole mennyt siihen ituhippikusetukseen mitä osa herrahansin kaltaisista, mielellisesti jälkeenjääneistä idiooteista niin arvostaa.
Ne kamalat pelottavat "lisäaineet" testataan täysin ennen käyttöönottoa, ja niiden 'riskit', jotka eivät ole millään tavalla varteenotettavia, tunnetaan pilkuntarkasti.
Parempi, että syövät hyvin ja halvalla, kuin se, että syövät kusetusluomua, joka muuten on monin tavoin huomattavasti myrkyllisempää (esim. vanhojen myrkkyjen käytön takia) kuin normaalisti, nykyaikaisesti tuotettu ruoka.Eikö nuo ituhippityypit voisi mennä kaikki johonkin Steiner-kouluun ja maksaa ruokansa itse. Meille tavallisille riittää ihan tavallinen ruoka ja ei tarvii olla mitään kallista.
- GGNORE
"herrahans" voi pitää sen idioottimaisen leipäläpensä kiinni, jos ei mistään mitään ymmärrä. Herrahans voi maksaa 50-100% ekstraa huonommasta ruoasta, jos haluaa.
Ei sitä muille tarvitse pakottaa mukamas pelotteiden voimin. Onneksi kaltaiseltasi idiooteilta saadaan rahat helposti pois, joten et voi muihin kuin kaltaisiisi vaikuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201187
- 791140
- 77621
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9548- 17521
- 47513
- 44485
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112461- 41452
- 15426