Olen 14-vuotias tyttö ja painan 49 kg ja oon 160cm pitkä, onko se normaali paino tän pituselle? Miun huolena on mahamakkarat ja vähän turhan paksut reidet... Onko kellään vinkejä miten saisin ne nopeasti pienemmiksi?
nopeita laihdutus vinkkejä!
timmimpäänkuntoon
5157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
päässäs on vikaa jos noilla mitoilla kuvittelet ylipainonen olevas. Tee vaik vatsaliikkeitä ja alota rullaluistelu tai lenkkeily, mut älä vähennä syömistä ettet sairastu mihinkään vakavaan
Tuossa iässä, kun hormonit alkaavat jyllätä, nainen muotoutuu naiseksi, ja paikat saattavat tuntua turvonneilta. Painoltasi olet suorastaan ihannepainoinen! Jos sinusta kuitenkin tuntuu, että haluaisit kiinteytyä, harrasta monipuolista liikuntaa!
Sehän on ihan fakta että nainen/tyttö pitää itseään läskinä vaikka olisi 35kg ja 190cm. Vika/ylipaino on menttaalipuolella.
Elätte jossain ihan utopistisessa maailmassa. Jos timmimpään kuntoon haluat niin lisää proteiinia ruokavalioos ja rupea tekemään progressiivista punttitreeniä.
Oot tyttö/nainen joten sulle ei kasva massiiviset lihakset niinkuin miehelle joten ei muutaku levytanko lapojen päälle ja ylös-alas :D kyllä se perse siitä kiinteytyy, kun tulee ihon alle "täytettä". Mukaan vielä sjmv niin perse/takareidet elikkäs hamstringsit saa muotoa ja tiukkuutta. Avot!!
paino/pituussuhteesi ja läskit kertovat vain siitä että sulla ei ole tippaakaan lihasta. Lihas painaa enemmän kuin rasva. Jos haluat rasvat pois, alat liikkumaan enemmän. Enemmän aerobista ja punttistreeniä, johan lähtee läskit ja painokin nousee. Peilistä silti tulee näkymään solakampi ja ryhdikkäämpi tyttö. Sun näköisiä, laihoja mutta roikkuvia jopa selluliittisia nuoria näkee ikävä kyllä paljon.
Word
selluperse jo 14-vuotiaana. Sitä ei halua edes naapurin "kiva" setä xD