Laittakaa jos tiedättä jotain linkkejä sivustoille josta voisin lukea paremmin mikrobiologiaa ja varsinkin nyt tulevaa tenttiä ajatellen ympäristön ja mikrobien välisestä vuorovaikutuksesta sekä mikrobien hyödyntämismahdollisuuksista energian tuotannossa etc. Noista luentodioista ei vaan saa mitään irti ja se näkyy siinä ettei tenteistä pääse koskaan läpi :( Ja suomeksi jos löytyy niin parempi!
Vastaukset 2
Opiskelet siis mikrobiologiaa? Eikö luennoitsija/opettaja muka suosittele mitään kirjoja luettavaksi?
- 345345
En opiskele mikrobiologiaa mutta sellainen kurssi tässä nyt on jo ainakin neljättä kertaa uusintatentittävänä. En tiedä missä on vika kun kurssit ei mene läpi mutta vaikeaa on. Olen joko tyhmä tai sitten en ymmärrä näistä aiheista mitään. Ja ei siellä mitään kirjoja ole luettavaksi kun kuulemma luentomateriaalilla pärjää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 128797
- 81706
- 56688
- 46593
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40577- 60552
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71526Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517- 26491
- 53473