Tampere puolimaraton/Varala Maraton

Kumpikampi

Kokemuksia noista? Mietin kumpaan osallistuisin. Toiseen olisi pari vko:a enemmän aikaa treenata. Varalan reitti tuntuisi houkuttelevammalta, ei oikein innosta juosta keskustassa. Mutta onko Varalan reitillä kovasti mäkiä? Toimiko järjestelyt ym. En ole koskaan juossut puolimaratonia, enkä ollut muissakaan juoksutapahtumissa. Hirmuisesti väkeä noissa näkyy olevan, että alkuun juostaan varmaan aika sumpussa.

4

495

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zeli Zeli

      Yx tuttu kävi joskus parikolme vuotta sitten varalassa maraamassa ja hänen puheistaan sai kuvan, että reitti on ylimaallisen vaikea. saattaa olla, että siinä oli taustalla seli seli -meininki, eli koska tulos oli melko surkea niin sitten piti keksiä selitys.
      Valalan reittiä on kai muutettu viime vuosina, vai onko?

    • Kumpikampi

      Vielä kokemuksia kaipaillaan!

    • Kokemuksia kaivataan

      Ensikertalainen olen ja mietin myös, että kumpaan noista osallistun. Ne kellä kokemuksia, voisitteko kertoa hyviä/huonoja puolia? Jos olet osallistunut molempiin niin kumpi mielestäsi parempi? Vuoteen en ole juossut kun 7 km lenkkejä, mutta onhan tässä aikaa harjoitella. Haastavaa vain näin pienen lapsen äitinä pidemmät lenkit. Mutta ajattelin ainakin yrittää, puolimaraton on pitkäaikainen haaveeni.

    • etsilleen,,

      Mä vetäsin viime lauantaina , vanhoilla pohjilla puolimaratonin Kouvolassa. 2h pintaan meni.Siis vähän viime talvena hiihtäneenä ja mitä nyt näillä sulilla on tullut juostua.ok. kolkyt vuotta sitten meni sama matka 1h 27 min.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe