Ongelma Niken verkkokaupan kanssa

Eräs tuttuni tilasi Nikeltä kengät, jotka osoittautuivat väärän kokoisiksi. Tietäisikö kukaan, pystyykö kengät palautuksen yhteydessä vaihtamaan veloituksetta erikokoisiin? Koetimme etsiä tietoa Niken sivuilta, muttei sieltä oikein löytynyt tähän liittyen mitään.
9131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä pystyy jollei niillä ole kävelty ulkona. Ostin kokoa 39 - joka on omani- kuitenkin kengät tuntuvat olevan kokoa 38.
Että risoo hiukan. Nike kengät on parasta ostaa numeroa isompina.
Kävelin viereiseen ostariin ja sain heti sopivat kengät.

Äänestä

Joo, huomasimme saman tuttuni kanssa, kengät olivat ihan liian pienet.
Mutta hyvä jos on mahdollista. Osaatko kertoa tarkemmin, kuinka tuon vaihdon voisi tehdä/ilmoittaa siitä nettikaupan välityksellä palautuksen yhteydessä?

Äänestä

Senkun täytätte palautuslomakkeen ja ilmoitatte siinä minkäkokoiseen vaihdatte.
Brandosilla ei ole kuluja vaan saatte uudet hinnalla jonka jo maksoitte.
Minä tässä ihmettelen saanko kirppiksellä vaihdettua, seuraavan kerran tarkkana koon suhteen.

Äänestä

Ollaan koetettu etsiä tuolta sivulta jotain kohtaa vaihtoon liittyen, mutta jollain tavalla onnistutaan kai olemaan sokeita.. Missäköhän asti siihen liittyvää asiaa tuolla on?

Äänestä
  • Ensin varmaan palautetaan ja he antavat voucherin nettikauppaansa tai palauttavat rahat luottotilille, jonka jälkeen voit tilata oikean tuotteen.

    Mutta selaa itse nuo kaikki ohjeet.

    Äänestä

Ihan kuin joku olisi sanonut että kirppikseltä ostetut.
Kumma paikka kun heti joku haastaa vaikka tällainen keskustelu on hyvä.
Siis ostin Brandokselta enkä voi vaihtaa kun kävelin niillä ulkona, nyt yritän hankkiutua eroon.
Monissa nettikaupoissa on ilmainen vaihto- ja palautusoikeus, arvelen paljon nettikauppoja tehneenä.

Äänestä

Minä haluaisin tietää miten helvetissä annan maksutiedot palautukseen muuten kuin soittamalla johonkin saatanan numeroon

Äänestä

Etkö voi lähettää sähköpostia sinne mistä ostit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rrrt kirjoitti:

Eräs tuttuni tilasi Nikeltä kengät, jotka osoittautuivat väärän kokoisiksi. Tietäisikö kukaan, pystyykö kengät palautuksen yhteydessä vaihtamaan veloituksetta erikokoisiin? Koetimme etsiä tietoa Niken sivuilta, muttei sieltä oikein löytynyt tähän liittyen mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu