Elikkä meitä olisi 4 nuorta naista menossa ravinteliin pitkästä aikaa. Yksi ehdotti Red hot Chilisiä, mutta itsellä kehnot kokemukset sieltä aiemmista kerroista, eikä muutenkaan huvittaisi mennä ketjulaan, etenkään S-ketjulaan..Onko ehdotuksia maukkaista, tunnelmallisista ja kohtuuhintaisista ruokapaikoista Turussa? Poislukien siis pizza-kebukit ja roskaruoka. Missä te käytte syömässä?
Mihin Turussa syömään?
Lusikkasuussa
5481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.tomate.fi/www/
suosittelen ^^
Kellariravintolaan Linnankadulle, kestosuosikiksi muodostunut meidän kaveripiirissämme, mainio ruoka ja lämmin palvelu eikä ole hinnalla pilattu.
Dennisissä on isot ja maukkaat pizzat. Itse tykkäämme käydä siellä Turun reissuillamme ainakin kerran kesässä. Niin, ja saa sieltä muutakin muistaakseni kuten pastaa ja salaatteja.
Pikku-Torre!!!
Smör ehdoton suosikki. Yllätysmenu viinipaketilla aivan loistava, suosittelen!
http://www.tableonline.fi/ravintolat/turku/smoer/restaurant_presentation/188