Jäikö toimitsija suunnistajajoukon alle? Tv-kuvassa näytti siltä :(
Miksi lähtölaukaus annettiin vaikka kaikki ei ollut valmista? Silloin pitää muutamalla sekunnilla siirtää lähtöä.
Miksi ei ole enää karttatelineitä tai siis karttanaruja, siinähän se hienous juuri on kun on kartat narussa ja sitten sen saa ottaa kun lähtölaukaus pamahtaa. Kahdesti olen sen itse kokenut.
Onnettomuus Jukolan viestin lähdössä?
4
477
Vastaukset
- jugolan juzzi
Joo, näytti todella vaaralliselta, toivottavasti ei loukkaantunut. Tosiaan näytti kiire olevan lähtölaukauksen kanssa vaikka hyvin näkyi telkussakin, että oli valmistelut vielä kesken.
- fadsdf
Onko linkkiä? Meni ohi itseltäni. Pahalta mokalta kuulostaa, jos lähtölaukauksen suhteen on toimittu noin.
- HS-suunnistus
Tässä on linkkejä, toisessa ei näy ihan koko porukkaa. Ei näyttänyt loukkaantuneen.
'http://www.youtube.com/watch?v=5zzR5RMpgz8
http://areena.yle.fi/tv/1913276 - näin olen ymmärtänyt
Ilmeisesti toimitsijoiden piti ottaa se naru edestä pois silloin kun kuulutetaan 30sek lähtöön, mutta sitä ei sanottu jotta suunnistajat eivät ottaisi varaslähtöä. Narua lähdettiin viemään siis liian myöhään ja lähtölaukauslupa oli varmaan jo annettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991947
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91411- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911