Itse olen pudottanut painoa -> 73kg ja olen yli 190cm pitkä. Harrastan lenkkeilyä ja pyöräilyä päivittäin. En voisi kuvitella seurustelavani lihavan naisen kanssa. Jaksaisivatko he harrastaa seksiä monipuolisesti? Jaksaisivatko he lähteä kanssani pitkälle juoksulenkille joka ilta? Voitaisiinko tehdä salaatti lounaaksi ja pärjätä sillä pääruokaan asti?
En voi sille mitään että en koe vetoa lihaviin naisiin päin. Pitääkö siis läski hyväksyä naisessa?
En voi sille mitään että en koe vetoa lihaviin naisiin päin. Pitääkö siis läski hyväksyä naisessa?
Vastaukset 36
Vanhimmat
Ei pidä hyväksyä, mutta tuntuu, että monelle miehistä se on ainoa vaihtoehto jos haluaa suhteen naiseen, mikäli sikäli on todella väärin jos/kun mies on pitänyt kunnostaan aina hyvää huolta.
noilla mitoilla en pitäisi sinua kovinkaan miehisenä miehenä, ainakaan ulkoisesti. Pidän myös kunnostani hyvää huolta, mutten hae mitään fitnessnaista. Jos tykkää liikunnasta, niin toki plussaa. Jokaisellahan on oikeus pistää just sellaset kriteerit kumppanille, kun haluaa. Voithan sää kysyy tapaamaltasi naiselta, vaikka heti alkuun, että onhan sun painoindeksi varmasti alle 20 ? Varaudu väistämään sitä käsilaukun heilautusta:). Oma mielipiteeni on, että mielummin jokunen liikakilo, kun anorektikko.
Urheilullisilla on varaa vaatia sporttista, läskien on tyydyttävä läskeihin. Simple as that. Tosin jos et ole kasvoistasi naisia miellyttävää mallia niin siinä ei sitten paljoa sporttinen kroppakaan auta.
Mä oon löysässä kunnossa vaikka ylipainoa ei olekaan, eikä naamataulukaan vedä naisia puoleensa joten tiedän että joudun hyväksymään muitakin kuin tiukkoja fitnesskissoja kun nyt kuitenkin naisen haluan.
Vähän jäi alotuksesta puuttumaan se että hyväksytkö naisessa läskiä jos nainen on normaalipainoinen, vai oliko aloitus kohdistettu reippaasti ylipainon puolelle vaakaa heiluttaville? Täysin selluliitittomat ja pehmeitä kohtia vailla olevat naiset on kuitenkin aika harvassa, ja niillä on sen verran paljon kysyntää että saa olla melkoinen alfauros jotta moisen itelleen saa.
"Urheilullisilla on varaa vaatia sporttista, läskien on tyydyttävä läskeihin. Simple as that. Tosin jos et ole kasvoistasi naisia miellyttävää mallia niin siinä ei sitten paljoa sporttinen kroppakaan auta. "
Niin, tässä tämä miesten perusongelma tuleekin, mies treenaa kroppansa huippukuntoon->kriteerit naisten kropan suhteen nousee-> todellisuudessa mikään ei muutu, mies ei edelleenkään saa hoikkaa naista, koska ei omista hyvännäköisiä kasvoja.
Ongelmallista, että hyväkroppaiseen naiseen toimii yhtälö kasvot ja/tai naistennaurattamistaidot, mutta ei juurikaan vastaavasti miehen hyvä kroppa.
En ymmärrä miksi omat kriteerini naisten suhteen siitä muuttuisivat missä kunnossa itse olen? Ihastun niihin joihin ihastun, tuskin raja sillä laskee tai nousee, kun mahani kasvaa / kutistuu.
Jos olisin niin läski tai muuten vastenmielinen, etten ikinä voisi saada niitä joihin ihastun, niin varmaan joko tyytyisin yksinäisyyteen tai muuttaisin itseäni. Mutta en missään nimessä alkaisi väkisin vehtaamaan niiden kanssa, joihin en ihastu.
Itse ainakin ajattelen niin, että toiselta ei voi vaatia sellaista minkä eteen ei itse jaksa tehdä työtä. Jos olisin huonossa kunnossa niin voisin hyväksyä saman naiselta, mutta kun olen panostanut kroppaani niin odotan vastaavaa naiselta.
Ihastus on ihastus, eikä ainakaan itselläni toimi noin loogisesti.
Jos en timminä ihastu läskiin, niin en käsitä miksi naismakuni niin kovasti muuttuisi jos läskistyn itse? No ok, tietysti yleinen suhtautuminen läskiin voisi muuttua sallivammaksi, jolloin sitä ei pitäisi niin turn-offina. Kun on elämänsä suht sutjakkaana elänyt ja kuvottunut omistakin läskinaluista, niin ei sitä oikein naiseltakaan hyväksy. Jos taas olisi tottunut omien läskiensä olemassaoloon, niin ehkä se laardi ei naisessakaan kuvottaisi..
Hmm no ite en ottais rumaa naista/ sellasta jonka kasvot ei yhtään miellytä silmää, vaikka olis miten hyvävartaloinen. Kroppaa voi muokata jos tarvetta on, naama vaan on ja pysyy. Naisilla varmaan sama logiikka, kyl kaikki haluaa semmosen tyypin jonka naamaa jaksaa katella.
Voihan sitä vaatia mitä vaan, mutta eri asia on sitten mitä saa. Vaadi vaan ihan rauhassa, joskus voi onnistaakin.
Ei sitä tarvitse eikä pidäkään hyväksyä, sensijaan joutuu hyväksymään sen että luultavasti itse elää sitten sinkkuna loppuikänsä koska niitä läskittömiä ja parisuhdemnielessä mainioita naisia on niin harvassa.
Nainen vailla pehmeitä kohtia???? Onko se nainen ja jos onkin, kuka sellaisen haluaa - vaikka mitäpä lerppojen mieltymyksistä tietää...
Onko kukkakeppimies mielestäsi miehekäs ja naisten makuun? Varmasti sinunkinlaisillesi ottajia on, makujahan on monia, mutta noilla mitoilla en lähtisi naisia arvostelemaan; jos "läski" nainen ei ole kaunis, niin enpä parhaalla tahdollanikaan voi kukkakeppiä komeaksi kutsua. Niin - enkä ole läski nainen:-)
Hoikilla naisilla on olematon lihaskunto. Eivät jaksa punnertaa kun 10 punnerrusta just ja just. Eikä naiset osaa edes punnertaa kuin polvet maassa tyylillä.
Hävettääkö sinua jos naisesi saa heikot pisteet lihaskuntotestistä?
Eivätkä läskitkään sen paremmin jaksa punnertaa, kun on sitä ylimääräistä nostettavaa, vaikka olisikin enemmän jerkkua käsissä.
Miksi taivaan tähden naisen pitäisi osata/jaksaa punnertaa????? PUNNERTAA????
On siitä arjessa apua, että jaksaa tehdä asioita. Punnerrus on vain yksinkertainen mittauskeino.
Maajussiko siellä morsianta etsii?
Kyllä minä 35-40 kertaa punnerran. Vaikka on ylipainoa niin kyllä mä salilla käyn siltin 3-5 kertaa viikossa.
Ja edelleenkö puhutaan naisista ja miesten punnerruksista?
Eikä yksittäisesimerkki muutenkaan kerro mistään mitään.
Oma miesihanteeni on mitoiltaan pituus-miinus-sata. Jos jompaan kumpaan suuntaan kovasti vaihtelee niin sitten ehdottomasti enemmän painoa, ei ikinä mitään ruipeloa.
Ei sinun tarvitse treffailla lihavaa naista, haloo, miksi pitäisi? Minä en katsokaan ruipeloita tai lyhyitä miehiä, ja minulla on siihen lupa, sinulla on lupa etsiä sellaisia naisia jotka miellyttävät sinun silmääsi.
Ei voi tulla yllätyksenä että Suomessa saa ihan itse valita seuransa.
Olet kyllä aika rimpula "miehinen" mies.
Jos sinä olet 190/73 niin kuka se miehinen mies on?
"Jaksaisivatko he harrastaa seksiä monipuolisesti?"
Mitä ihmeellistä seksiä naisen pitäisi jaksaa jota ei jaksaisi onpa sitten lihava tai hoikka, seksiä käsillä seisten? Samanlaista seksiä kaikenlaisissa asennoissa lihavatkin naiset harrastavat kuin muutkin. Tarvitsisi olla varmasti 200kg, että ylipaino vaikuttaisi seksin jaksamiseen tai estäisi asentoja tai kestävyyttä.
" Jaksaisivatko he lähteä kanssani pitkälle juoksulenkille joka ilta?"
Itse olen hoikka, mutta minäkään en jaksaisi tai edes haluaisi mitään juoksulenkkejä saati sitten pitkiä sellaisia ja vieläpä joka ilta. Monenlaista muuta liikuntaa tulee harrastettua silti.
" Voitaisiinko tehdä salaatti lounaaksi ja pärjätä sillä pääruokaan asti?"
Lihavat todennäköisesti pärjäisivät paremminkin kuin me hoikat. Minä syön monta kertaa päivässä tosin pienehköjä annoksia, mutta salaatti-ateria ei kauaa pitäisi vireänä ja kylläisenä ja välipala olisi tarpeen ennnen pääruokaa. Lihavat kanssasisareni taas useinkin syövät vain yhden tai korkeintaan kaksi ateriaa päivässä ja heille tuskin olisi mahdotonta syödä sen ainoan ateriansa lisäksi lounaaksi salaatin alle. Monet heistä ovat paljon pitempiä aikoja syömättä kokonaan kuin mitä minä pystyn olemaan. Siitähän se monen ylipaino monelta osin johtuukin, että syödään liian harvoin ja sitten kun syödään, niin syödään enemmän kuin pystytään kuluttamaan. Hoikkuuden salaisuus on syödä usein, mutta sen kokoisia annoksia mitä kuluttaa nopeasti ennen kuin varastoituu läskinä vartalolle.
Aloitus on omituinen muutoinkin. Kuka tai mikä sinua pakottaa hyväksymään mitään mitä et tahdo? Jokainen saa haluta juuri sellaista kumppania kuin tahtoo ja millaisin kriteerein ikinä tahtookaan, jopa omituisin. Se on sitten eri asia onko itsessä sellaisia ominaisuuksia mitä ne itsensä havittelemat kumppanit toisesta tahtovat. Miehet kuin usein ajattelevat, että koska ovat hoikkia ja liikunnallisia, niin tahtovat sellaisen naisenkin. Minä taas hoikkana naisena haluan miehen jonka huumorintaju, luonne ja tunnemaailma kohtaavat ja miehen paino tai liikunnallisuus sivuseikkoja. Itse asiassa minua miellyttää enemmän nallekarhumaiset miehet kuin samanlaiset kukkakepit kuin itse olen.
Särähti ilkeästi tuo yksi lause jossa väitettiin ettei hoikka nainen jaksa punnertaa 10 . Täällä on hoikka, liikuntaa harrastava nainen. Ja kyllä muuten jaksan punnertaa sen 10 ja enemmänkin. Enkä ikinä ole pitänyt polvia maassa niitä tehdessä.
Makunsa kullakin. Oma maku kropan suhteen miehessä hoikka ( ei heikko kuitenkaan) , selkeästi urheileva tai kunnolla lihaksikas. Jos itsekin pidän huolta kropastani, niin toivoisin tietenkin että toinenkin siihen vaivautuu. Ja onhan se kiva että voi yhdessä joskus jotain liikunnallistakin tehdä.
Joskus käy niinkin että se pilke silmäkulmassa ja jutut jotka iskee lyttää taas nuo ulkonäkövaatimukset . Mutta ainahan voi haaveilla.
ensinnäkin, raivostutti toi eka viesti. Ihmisten ENNAKKOLUULOT raivostuttaa. Jos on vähänkin läski, niin oletetaan että ei urheile, ei syö terveellisesti, on fyysisesti huonossa kunnossa jne. LÄSKIkin ihminen voi olla terve.
T: 160cm/75kg nuori nainen jolla on ihan normaali ruokavalio (en syö roskaruokaa enkä enää ryyppää, herkuttelukin vähentynyt)
Käyn salilla säännöllisesti ja harrastan muutakin liikuntaa ja on ihan hyvä kunto, joka koko ajan kohenee. Ainoaa läskiä kohtaa mussa on keskivartalo, mutta se onkin työn alla.
PS: MUTTA KUN IHMISET TUOMITSEE HETI ulkokuoren perusteella, no se on sitten niitten ongelma. Oon mieluummin yksin kun joudun jonkun hyväksikäyttämäksi. :) Katotaan sitten kuinka suut pannaan ku oon laihtunu takas normaalimittoihin.
Alottaja on alipainoinen ja oikeen railakkaasti.
Läski nainen jaksaa vaan maata sänkyllä tai sohvalla. Olis ihme jos yli 15 kg ylipainoa omaava nainen jaksais lähteä 5 kilsan lenkille. Minä vaadinnaiselta että se jaksaa juosta 5 km alle 30 minuuttiin, mielummin 25 minuttiin.
Pistätkö naisen ensitreffeillä juoksemaan kyseisen lenkin ja itse kyttäät kelloa, vai toisillako vasta? Sitten jos onnistuu niin kolmansilla seksikin sopii?
Kyllä sen nyt näkee vartalosta onko nainen hyväkuntoinen vai ei.
Minä olen reilusti ylipainoinen (yli sata kiloa) ja jaksan harrastaa seksiä monipuolisesti, mieluiten useita kertoja päivässä (miehellä kai se kunto loppuu ensin). Keväisin saan aina juoksukärpäsen pureman ja sulan maan aikana lenkkeilen, myös juoksen kun talven jäljiltä saan kunnon kohoamaan. Silti en lähtisi joka ilta lenkille. Salaatti on hyvä lounas, mutta vielä parempi illallinen. Mieluummin syön päivällä tukevammin, illalla sitten kevyemmin niin pysyy energiataso paremmin päivän ajan. Päivällä energiaa tarvitaan enemmän kuin illalla. Sitä paitsi seksi yleensä painottuu illalle, jolloin ei kyllä ähkyä halua.
Hvyäksyä? Mitä sä tarkoitat sillä?
Jos se tarkoittaa sitä että sä romahat joka kerran kun lihava tulee vastaan. Niin sanon: EI, älä välitä. Annnan niiden mennä ohi. Älä huutele, äläkä käytä energiaasi sen voivotteluun - täälläkään.
Jos se tarkoittaa seurustelumielessä, sanon: EI, älä välitä. Annnan niiden mennä ohi. Älä huutele, äläkä käytä energiaasi sen voivotteluun - täälläkään.
Ne naiset eivät tarvitse sun hyväksyntää omille mitoilleen. Maapallolla on noin 6 miljardia ihmistä ja niillä kaikilla on oma vapaa tahto. Anna mennä, keskity siihen mitä olet etsimässä.
En minäkään pidä esim. tupakoivista miehistä, enkä voi seurustella tupakoivan kanssa. En tee siitä numeroa - esim riekkumalla "äääää äitii, noi pojat polttaa tupakkaa." Niin kauan kun savut ei haittaaa mun olemista.
Keskity siihen mitä olet hakemassa.
ps. sä kuulostat lähes alipainoiselta, sä tarvitset lihaksiasi. Mutta en sano siihen sen enempää, koska jokainen on yksilö. Ja pääasia on että olet sinut oman raamisi kanssa.
Miehinen mies sekoittaa asioita. Muiden ihmisten hyväksyminen sellaisina kuin ne on ei liity siihen, että olisi pakko alkaa seurustella ihmisen kanssa, johon ei tunne vetoa.
Olisin mieluummin läski kun lenkkeilisin kylki kyljessä miehen kanssa. Yleensä miehen kanssa on parempaakin tekemistä kuin lenkkeily.
Jos sinä 190 senttinen juokset, niin miten 160 senttisen naisen PITÄISI pysyä samassa vauhdissa?
Sehän tarkoittaa (hänen pituudelle) että hän juoksee käytännössä kaksinkertaisen matkan (nopeus ja askelmäärä).
Ensinnkin olet aika kaukana miehen mitoista, melkoiset siimat täytyy käsinäkin olla tuolla painolla. Toisekseen, jos olisit oikeaa juoksemista kokeillut, et olettaisi löytäväsi mistään naista, joka lähtee kanssasi pitkälle juoksulenkille joka ilta.
Muuten ei kyllä läskit vetoo muhunkaan mutta aloitusviestistä paistaa läpi melkoinen provokehitelmä.
Ja lisäksi: Päivittäin monipuolisesti liikkuva mies ei elä todellakaan millään salaatilla. Mitä kovemmaksi oma kuntoni on noussut ja treenimäärä kasvanut, sitä enemmän olen syönyt.
Kyllä pitää jokainen hyväksyä sellaisen, kun on, mutta sun ei oo pakko ottaa läskiä naista ja kaikkien pitää kunnioittaa sitä sun mielipidettä myös.