Kuntosalilla käyttäytyminen

Aloittaja3

Miksi julkisilla paikoilla ei osata käyttäytyä kuin ihminen? Mies, miksi lutraat vedellä pitkin vessaa, niin että pöytäkin lainehtii? Miksi et pese paskarantujasi pöntöstä? Miksi et osaa laittaa käsipapereita roskakoriin?

Nainen, miksi varastat vessapaperia? Miksi sotket meikeilläsi koko vessan lavuaarin ja peilin? Kun kampaat hiuksia, miksi heität hiukset lattialle vieressä olevan roskakorin sijaan?

Pukuhuoneiden ovissa pyydetään jättämään ulkokengät pukuhuoneen ulkopuolelle. Miksi ette tee näin, vaan kävelette kurasilla kengillä pukuhuoneen lattialla, jossa ihmiset kävelee sukkasillaan ja paljain varpain?

Jumppapatjat pyydetään laittamaan takaisin paikoilleen käytön jälkeen. Sen sijaan patjat jätetään semmoisinaan makaamaan pitkin lattiaa, tai parhaimmassa tapauksessa roiskastaan muiden patjojen päälle, ja epähuomiossa kaadetaan koko patjarivistö. Et tietenkään korjaa jälkiäsi, vaan annat kasan levitä ja jatkat matkaasi.

Juot kesken treenin. Sinulla lorahtaa vettä/protskua/ynnä muuta lattialle, et pyyhi niitä pois. Miksi et? Miksi annat parhaimmassa tapauksessa protskun kuivua läntiksi lattiaan, niin että työntekijät saavat seuraavana aamuna hinkata sitä hammasharjoin irti?

Mikä saa ihmisen unohtamaan käytöstavat, vai oletteko noin sikoja kotonakin?


Terveisin,
Vittuuntunut työntekijä

11

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7000€/kk

      Se taitaa olla sinun duunisi se siivoaminen ei minun.Tee työsi äläkä valita.

      • Co-ssum

        Moukka!


      • 7000€/kk
        Co-ssum kirjoitti:

        Moukka!

        Köyhä!


    • Aloittaja3

      Oksettavaa että aikuinen ihminen käyttäytyy noin lapsellisesti. Toivottavasti sinulla ei ole lapsia, ettet kasvata samanmoista roskasakkia mitä itse olet.

      Ps. "8500€/kk"

      • 7000€/kk

        Minä tai muu perheeni ei mitään siivoojia kumartele.


    • Co-ssum

      Tiedän pahempaakin.

      Suihkuhuoneen lattialle paskannettu.
      Kylmälle kiukaalle kustu. Lämmetessä havaittu.

    • Asiakkaanakin voi ja kannattaa puuttua jos näkee jonkun urpon käyttäytyvän salilla miten sattuu. Heti paikan päällä ja mielellään kovaan ääneen annettu palaute tehoaa yleensä poikkeuksetta. ;)
      Itse aina puutun epäkohtiin saleilla, riippumatta siitä, että olenko siellä töissä vai asiakkaana.

      PS. On muuten kovapalkkaista porukkaa tässä ketjussa..! XD

    • saliasiakas

      Purkkajämiä jätetään laitteisiin ja hiet vellomaan pitkin laitteita pyyhkimättä niitä pois. Yököttävää.

    • eller hur

      Kyllä kai niitä muita ihmisiäkin voi ajatella vaikka tienaisi 100.000€/kk

    • Olervo

      Olen aivan samaa mieltä aloittajan kanssa
      Suurin osa miehistä tarvitsee ÄIDIN MUKAAN KUNTOSALILLE!

      Sitten nämä itseriittoiset naiset,jotka luulevat,että kaikki laitteet on varattu vain heille .Vaikka joku saattaa juuri suorittaa niissä,tulevat vaatimaan,että laite on varattu
      heille.

      Huomioni kohdistuu GoGo:n Pirkkalan salille.

    • Yuks

      Ja tukitaan lavuaarit niillä taikajuomien mäskeillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1641
    2. 210
      1517
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      990
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      55
      809
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      49
      771
    7. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      765
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      702
    Aihe