Otsikko. Aloittaisin syksyllä harrasteryhmässä. Oonko siihen liian vanha? Kisaamaan mun ei oo pakko päästä.
En oo hirveän notkee, spagaattiakaan en saa. Se ja kaatosilta ois tarkotus nyt kesällä harjotella. Osaan jo nyt mm. kärrynpyörän, käsilläseisonnan, kuperkeikan eteen ja taakse, sillan yms.
Kertokaa onko mitään mahollisuuksia?
Voiko enää 13v aloittaa telinevoimistelua harrasteryhmässä?
avuton2
2
148
Vastaukset
- ldjfnböasdvk
Voi aloittaa!
Missä päin suomea asut?
nimittäin olen itsekkin alottamassa telinevoimistelun syksyllä.- Kilpavoimistelua13vuotta
Moi! Itse koko ikäni telinevoimistelusalilla pyörineenä voin hyvillä mielin sanoa että et ole liian vanha aloittamaan. Varsinkin kun aiot harrastetasolle :)
Kertomasi mukaan osaat kaikki tärkeimmät perusliikkeet joiden pohjalta on helppo lähteä opettelemaan uusia ja vaikeampia temppuja.
Tiedän aikuisia jotka ovat aloittaneet voimistelun aikuisryhmässä vasta keski-iällä, joten älä huolehdi iästäsi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223017- 392617
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381473- 841350
- 631241
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124893- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi28656Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621