Kiva, että täältäkin löytyy muita Jamie Cullum - faneja! Olen ihan täysin hurahtanut jazziin Twentysomething - levyn myötä ja kyllästynyt kaikenmaailman ihme wannabepoppistarao-zone - renkutuksiin. Jazz on kyllä aivan omaa luokkaansa, kuten on Jamien äänikin. Liityn edellä puhuneisiin ja suosittelen lämpimästi uuden levyn hankintaa.
JC:These are the days on todella hyvä!
sussu
1147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
'Twentysomething' on ehdottomasti parasta, mitä olen kuullut aikoihin ja taitaa olla tällä hetkellä ja mahdollisesti pitkälle tulevaisuuteen lempilevyjeni toplistan kärjessä.
Olen jazziin tutustunut jo ennen Jamieta. Kun kuulin tästä nuoresta sensaatiosta ja herran kolmannesta albumista, ei jaksanut innostaa koska en ollut tämän tuotantoa kuullut koskaan ennen, mutta sitten oli pakko lainata levy kirjastosta, ja ei tarvinnut kuunnella kuin pari päivää kun platta löytyi ostoslistaltani. Nyt olen ollut tämän onnellisena omistajana jo pitkän aikaa, ja olen täysin koukkuuntunut upeaan tekeleeseen.
Kaikkea hyvää Jamielle. :)