Vaasan-konsernin viestintäpäällikkö Mira Perander toteaa, että lupaus sataprosenttisesta rukiista koskee leivän leivonnassa käytettyjä jauhoja.
- Sinänsä se siis pitää ihan täysin paikkansa, vaikka ymmärrän kyllä, mitä tässä haetaan, Perander sanoo.
Hän painottaa, että vehnägluteeni ilmoitetaan pakkauksen ainesosaluettelossa.
- On ostajan vastuulla katsoa tarpeeksi tarkasti ostamaansa tuotetta
- tämä tuote tulee Virosta,,,,,,
Vähän on petkutuksen makua.
Taikaruis....100% Ruista
4
378
Vastaukset 4
- taianomainenkäntty
Sitä makuahan siinä kieltämättä on. Jos ruisleipää haluaa niin silloin on parempi ostaa vain niitä tuotteita, joissa on pelkästään vettä, suolaa ja ruisjauhoja - ovat yleensä maultaankin parempia.
- TaikaRuisHater
Inhoan tuota leipää, sillä se ei maistu lainkaan ruisleivälle, Maku ylipäätään on minun suuhuni hyvin hyvin paha.
- Keisar
Lähes kaikissa kauraleivissä on vehnää suuri osa. Diabeetikot käsketään ostamaan kauraleipää, kun vehnä ja sokeri pitää jättää pois. Tuoteselostetta lukematta vehnän käyttö lisääntyy ja oheis-sairaudet astuu kuvaan.
- huimaa.pettämistä
Vaasan "kauraleivässä" on 8 % kauraa. Ihan samaa vehnämössöä kuin vehnäleipäkin. Samoin "graham" siivuleivässä on 5 % grahamia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61986
- 57961
- 93807
- 51748
- 41649
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois219616- 40560
- 49558
- 66555
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79543