Vaasan-konsernin viestintäpäällikkö Mira Perander toteaa, että lupaus sataprosenttisesta rukiista koskee leivän leivonnassa käytettyjä jauhoja.
- Sinänsä se siis pitää ihan täysin paikkansa, vaikka ymmärrän kyllä, mitä tässä haetaan, Perander sanoo.
Hän painottaa, että vehnägluteeni ilmoitetaan pakkauksen ainesosaluettelossa.
- On ostajan vastuulla katsoa tarpeeksi tarkasti ostamaansa tuotetta
- tämä tuote tulee Virosta,,,,,,
Vähän on petkutuksen makua.
Taikaruis....100% Ruista
4
354
Vastaukset
- taianomainenkäntty
Sitä makuahan siinä kieltämättä on. Jos ruisleipää haluaa niin silloin on parempi ostaa vain niitä tuotteita, joissa on pelkästään vettä, suolaa ja ruisjauhoja - ovat yleensä maultaankin parempia.
- TaikaRuisHater
Inhoan tuota leipää, sillä se ei maistu lainkaan ruisleivälle, Maku ylipäätään on minun suuhuni hyvin hyvin paha.
- Keisar
Lähes kaikissa kauraleivissä on vehnää suuri osa. Diabeetikot käsketään ostamaan kauraleipää, kun vehnä ja sokeri pitää jättää pois. Tuoteselostetta lukematta vehnän käyttö lisääntyy ja oheis-sairaudet astuu kuvaan.
- huimaa.pettämistä
Vaasan "kauraleivässä" on 8 % kauraa. Ihan samaa vehnämössöä kuin vehnäleipäkin. Samoin "graham" siivuleivässä on 5 % grahamia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668