On se jo kumma. Kemin mopoilijat saisivat ottaa jo opikseen tänäkin aamuna ajelivat kello yhden aikaan ja huudattivat mopojaan. Eivät osaa liikenne sääntöjä ja polttavat renkaitaan ympäri kaupunkia. Eikö se nuoriso osaa enään käyttäytyä vaan rälläilevät kaksi pyöräisillään ympäri kaupunkia riehuen.
Kemin mopoilijat
Kemi
341036
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Hellanjestas! Meijjän pikku mato se siellä naapurinpoikien kanssa aikaa kuluttaa, kun kaupunki ei voi järjestää kullannupuille vapaa-ajanviettopaikkoja. Ja on se kumma, kun kaupunki ei voi roskapönttöjä sijoittaa parkkipaikoille, joutuvat Hesen jätökset jättämään maahan! Ei se ole meijjän vekkulin syy, kun kaupunki ei tee nuorisomme eteen yhtään mitään. Kaupungin maksamat kesätienestitkään eivät riittäneet mihinkään. Viikon kuluttua jouduin jo antamaan mussukalle bensarahaa.
vitun kukkahattu
Jaa ne polliisit ajavat täällä Tervaharjulla päntiönään. Ei enää voi vapaasti kännissäkään ajella, voi prkllllleeen mopopojat. Töihin siitä stnnnnna. Saahaan me eläkeläiset hakea pullo silloin tällöin rauhassa.
Mopot on baras ja bärisdely
Bääbää :--D
onhan tämä kyllä aika törkeää käytöstä nuorisolta. minun mielestäni mopot pitäisi kieltää lailla, ei tarvitsisi kuunnella tällaista inhottavaa ääntelyä öisin, varsinkin kun satun asumaan keskellä kaupunkia, seuraavalla kerralla ilmoitan poliiseille.
saatanan pape eipä täällä muutakaaan tekemistä ole ja soita vaan niin paljon kun jaksat me kyllä soitettiin jo kerran ja ei tullu... on se niin kauheaa jos vähä paukkuu :D
Bääbää vitun lammas, eikö pysty tekee babyloniasa töitä ku ei saa yölä nukuttua ku mopo_pojat kiusaa :-------D
mitä vittua poliisit voi tehä asialle? ei oo laitonta ajaa keskelä yötä!
vitun kukkahattutädit....
no kaupunkiha vois sit kuskata kaikkii taxeil ja se menis kemiläisten verorahoist?? mopo on kuule helkuti hyvä kulkuväline kemis nuorille. teijä aikuiste helppo sanoo ku autot kaikil-.-
räm päm päm
NO one fucking cares about old ladies who whining all day long :3
NO ONE CARES --> 0:04 - 0:07
Mä ajan just mopol sun pihaa ja Näytän mun 2 tahdin voiman mun mopos on 1000 heppaa :---D
Ota rekkari ylös ja mene kylään.
Tulee kikkelipojuilla kakka housuihin.
no mitäs sitten ku on niitä jotka vaan ajaa, ei vinguta kumia eikä mitää vaikka onki nuorisoa? meinasittako niilekki soittaa poliisit ?
Ei kemiläiset osaa mopoilla ajaa, tämä on joku trolli.
..ei kemiläiset ... ehkä ne olikin torniolaisia jotka eilen häiriköi mopoillaan kävelykeskustassa, kierrellen kaakkellen vaan siellä niin että varsinaiset kävelijät joutuivat kiertämään muuta kautta.
miten sitten ne jotka sattuvat asumaan kaukana keskustasta ja linja-autot eivät kulje? kävelläkkö pitäisi? jos muutama ei osaa käyttäytyä niin ei se tarkota että mopot pitäisi kieltää lailla. ja näin tiedoksi ne on ollut kevytmoottoripyöriä mitkä ovat vingutelleet kumea kaupungilla...
ei voi yleistää "kun tämä nuoriso on semmosta ja tämmöstä..." Mikä siinä on, kun kaikki leimataan huligaaneiksi ja pikkukriminaaleiksi? Joo niitähän kyllä paljon löytyy ja on tullut huomattua, että liikennesäännöt monella näkyy olevan hukassa. Valitettavaa mutta totta, syy on vanhempien vapaakasvatus tai päinvastainen liian kovat rajat.. Hyvähän siinä on sitten "aikuisilla" jaaritella ""voivoi tätä nykynuorisoa"" omapahan on moka..
äiti osti uuden taka-renkaan että voin polttaa sen kemin kaupungin torille :)
ei viddu duke reising
vittu älä märise oot itekki ollu joskus nuori
Mitä te kukkahattutädit vikisette? Ootteko koskaa ollu edes nuoria? Mopo on mainio kulkupeli nuorille ja te vittu vikisette että ne pitäs kieltää lailla... Tuskin tekään mielellään kuskaatte nuoria joka paikkaan... Te ette voi sillä mitään ellei tännekkin tule yöajokieltoa.
ES PÄRISEE JA MOPO TÄRISEE
Just ehtaa vetää vaa aka setti ja huuattaa kaikkia vehkeitä että just tämmösiä pilkunnussia urpoja ottas vitusti päähän:)
se olisi rikos
Kylläpä te vanhuksetteki ootta varmasti pentuna huuattanu mopoa ku semmosen ootta saanu :D? mitä me nykynuoret sitten tehtäis ku ei mopoja olis? "ISI VIE MUT KOULUUN SIELLÄ SATAA" " ÄITI ANNA RAHAA ETTÄ PÄÄSEN LINKULLA KOULUUN JA KAUPUNKII" miettikääpä nyt järelä? mitä haittaa siinä on jos vähän piettää hauskaa
täällä taas nämä kemin idiooteimmat ihmiset huutelee.. ajelkaa jossaki elijärvellä tai jossaki muualla.. ei sitä jaksa kukkaan kuunnella ku ootte olevinaan niin kovia "bombereita".. jos te idiootit luulette että joku pitää teitä kovana jätkänä ni oottehan te jo tyhmiä!
Mitenkäs koululainen tuohon aikaan netissä roikkuu?
En oo ihan varma mutta ei lauantaisin taija olla koulua..?
Välihuomautus. Täällä näemmä aikuiset mihetkin ajelee mopoillansa ihan rauhassa ja asiallisesti pitkin katuja tasasta 40km/h vauhtia keskustassakin. Ei jää jalkoihin eikä nakkikaan pala virittämättömällä mopolla.
Oonpa nähny muutaman nuorenkin ajelevan ihan niinku asiaan kuuluu.
Eli älä yleistä. Pidä turpasi jos ei ole mitään hyvää sanottavaa tai soita poliisille sen sijaan että foorumeille itket :)
Vanha ketju.
Mutta itseäni mopolijoissa ärsyttää ne, jotka päristelevät niillä mopoillaan semmoista kyytiä, että niistä lähtee todella kova ja korvia särkevä pärinä ääni.
Jos mopolla osataan ajaa nätisti ja päristelemättä, niin silloin minua ei pomot haittaa.
Ostin just kiikaritähtäimellä varustetun ilmakiväärin :D sitä käytetään vaan mopoilijoihin!!!