Oulun Hukassa on kaikki ryhmäliikunnat, myös ns. aloittelijoiden tunnit siirretty hankaliksi aloittelijan (ylipainoinen, invalidi, raskaana tai vanha ihminen, joka on jo jäykkä) toteuttaa. Nopealla tahdilla matolle ja ylös. Liikkeet tehdään vauhdilla, ettei ehdi mukaan. Liikkeiden tekoa ei neuvota. Aiemmin joku ohjaaja kysyi onneksi, että onko ensikertalaisia, nyt ei sitäkään.
Järjestäkää edes muutama tunti, jolloin muutkin kuin alle 20 v pääsevät mukaan.
SAMA VENYTTELYIHIN. Ne ovat nyt lämpösalissa niin tiuhaan, ettei salia välillä tuuleteta, joten pa... haisee ja balalaikka soi.
Järjestäkää edes muutama tunti, jolloin muutkin kuin alle 20 v pääsevät mukaan.
SAMA VENYTTELYIHIN. Ne ovat nyt lämpösalissa niin tiuhaan, ettei salia välillä tuuleteta, joten pa... haisee ja balalaikka soi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ryhmässäkö se on nykyään venyteltäväkin? Menet metsään lenkkipolulle ja venyttelet siellä koivua vasten niin ei pasca haise.
Jospa antaisit palautteen ihan suoraan sinne firmaan. Ne tuskin lukee suomi24 keskustelupalstaa.
Muuten noista ryhmäjumpista, niin jokainen menee omaan tahtiinsa. Ei ole tarkoitus mennä sen hitaamman ja huonokuntoisemman mukaan, koska haastetta täytyy tulla kaikille. Teet sitten vain hitaammin ne liikkeet, tai oikomalla. Kun vaan pysyt liikkeessä, kuntosikin kohoaa. Toi maahan-ylös on hyvä sykkeen nostattaja. Tee minkä ehdit! :-) Ei kannata verrata itseään muihin.
Olen useaan kertaan Hukassa ottanut em asiat puheeksi. Jo viime kesänäkin. Käyn nimittäin vain kesäisin.
Tuo aloitus on hyvä. Olen ollut nyt vuokralla kokeilemassa Hukkaa pari kuukautta. Mietin ostanko oman oikeuden, se saattaisi kannattaa, mutta laatu varsinkin ryhmäliikuntatunneilla on ???. Liikeitä ei neuvota perusteellisesti ja ainakin naisten salissa on huono ilmanlaatu samoin välineet ovat rikkinäisiä.
Joten ottakaapa vaari Hukan päättäjät alkukirjoituksesta, niin jäseniä tulee.
Hukassa ei toimi ilmastointi. Miksi? Remontti ei aina kaikkea selitä.