Näin se on. Tuhlasin jo vähät varanani työhaastatteluissa käyntiin ulkopaikakunnalla. Sain vaki työn ja vuokra asunnon. Tämän enempää en sossu pummina asian eteen voi tehdä vaan sossun olisi mielestäni kuulunut auttaa että loputkin asiat hoituu eli että saan takuuvuokran vuokran maksetuksi. Ei tietenkään ne sossusta alkaneet auttamaan. Olisiviat ainoastaan jollain sitoumuksella voineet auttaa takuissa, mutta yksityinen vuokran-antaja ei halua ollaa missään tekemisissä sos toimiston kanssa. Se siitä!! Jäädään työpaikattomalle paikkakunnalle vangiksi sitten.
Sossun asiakkaana en pääse töihin
dghjdghjdhgj
1146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minullekin sanottiin sosiaalitoimistossa tämän vuoden alkupuolella, etteivät he voi antaa takuuvuokraa "aitona" rahana vaan pelkästään maksusitoumuksella.
Vuokranantajani ei kuitenkaan halunnut maksusitoumusta vaan vaati takuuvuokran rahana joten sosiaalitoimistossa jouduttiin "nöyrtymään" ja he sitten maksoivat takuuvuokran rahana.