MIHIN PARAS TEKOJÄÄKENTTÄ?

kaupunginvaltuusto vaihtoon.

Mikkeliin ehdottomasti.Mikkelissä on rakennettu tekojääkenttää nyt hiukan yli kaksikymmentä vuotta.Siitä TÄYTYY tulla maailman paras kenttä.
Valmistumis ajankohtaa ei vielä tiedä kukaan ,sillä maailman paras kenttä vaatii perusteellisen suunnittelun.Rakennustyöt aloitetaan kuulemma heti kun paperityöt on saatu valmiiksi.Tästä tulee aivan mahtava kenttä.Suunnittelussa on käytetty jo useita eri kaupunginvaltuustoja,joten HUIPPUOSAAMISTA ei ole suunnittelusta puuttunut.Haluan olla ensimmäisenä paikalla kun tämä kenttä valmistuu.
Ja perkele kameran aion ottaa myös mukaan,jos se sattuu vaikka häviämään?

3

987

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PJK

      Mikkelissä on vuosia tehty hyvää juniorityötä vuosia. Muut seurat ovat korjanneet hedelmät, mm. Varkaus ja Helsinki. Kampparit pelasi yhden kauden mestaruussarjassa jokunen vuosi sitten ollen väriläiskä koko sarjassa. Kampparit oli ainakin v. 1980 pronssijoukkue puhumattakaan 70 - luvun mitaleista ja sitä ennenkin.

      WP:llä tulee olemaan tiukkaa tulevana talvena Kamppareiden kanssa, puhumattakaan muista keskitason porukoista.

      Mikkeli on ansainnut tekojäänsä! Kaikki kunnioitus bandyn taustajoukoille Mikkeliin ja tsemppiä jatkossakin.

      • Tero

        Oon samaa mieltä mikkeliin tekojäärata kuin olis jo. Ja vuodesta toiseen suomen parhaat junnut Lasse, Timo, Jukka, Jani, Jari, Jouni ja kummpanit.


      • Here

        kotipeleissä tunelma on katossa. varmasti paras tunnelma. sitte


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      143
      1347
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      936
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      36
      671
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      610
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      588
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      565
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      563
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      533
    Aihe