Ja taas säästetään ihan väärässä paikassa

Festariviikonloppu, ihmisiä ja autoja liikkeellä enemmän kuin koko muuna vuona yhteensä. Eli umpitunnelissa hortoilevia humalaisia tummissa puvuissaan kaikki kadut täynnä ja katuvalot pimeänä! Toivottavasti ei kukaan jää auton alle mutta on tää kyllä kertakaikkiaan melekonen ihmekaupunki sanon minä!
3170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

valivalivalivali

Äänestä

Keskellä kesäyötä ei Kemissä valoja tarvita. Jos joku tarvitsee ottakoon oman taskulampun mukaan. Minä en kyllä maksa joittenkin humalaisten takia ylimääräistä.

Äänestä

Ap on niin oikeassa. Pari ylimääräistä yötä valot päällä ei olisi suuri investointi. Vistotti ajaa autolla humalaisten seassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vintti pimeänä kirjoitti:

Festariviikonloppu, ihmisiä ja autoja liikkeellä enemmän kuin koko muuna vuona yhteensä. Eli umpitunnelissa hortoilevia humalaisia tummissa puvuissaan kaikki kadut täynnä ja katuvalot pimeänä! Toivottavasti ei kukaan jää auton alle mutta on tää kyllä kertakaikkiaan melekonen ihmekaupunki sanon minä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu