ivalosta töitä tai saariselältä?

oisko sielä päin töitä vaikka raksa virmoissa tai kakslautasessa onko se millanen se pomo?
4250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ole töitä. Älä muuta. Hulluko olet

Äänestä

Ei ole töitä. Ei varsin raksalla. Ihmetyttää kyllä, että mollissa on jo ainakin viime vuoden keväällä jo haettu tuonne Kakslauttaseen rakennusalan "ammattimiehiä"? Itsekin tulin kysyneeksi sieltä töitä, mutta työkokemusta ois pitäny olla vissin ainakin 10 vuotta? Olisi pitäny olla kaikenlaista työkokemusta ja suositusta vaikka mistä. Sinne ei ihan ketä vaan näytetä kelpuutettavan, ei ainakaan sen perusteella, että vieläkin hakevat sinne työntekijöitä. Palkkakaan ei liene kummonen?

Äänestä
  • Tietenkin haetaan työmiehiä-- halpatyömiehiä.
    mutta vakavasti, tunturissa oli joitain raksamiehiä, eivät vaan puhuneet suomea. Liekö ollut puolalaisia. Kotimainen duunari ei pärjää palkkaneuvotteluissa,valitettavasti.
    Kiittäkäämme työvoiman vapaata liikkumista.

    Äänestä

Sehän on raksahommissaki aika kausi luonteista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ivaloon muutamssa kirjoitti:

oisko sielä päin töitä vaikka raksa virmoissa tai kakslautasessa onko se millanen se pomo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu