Ketkä ovat deittipalstojen ongelmanluojat:

Näin se menee

Pahimpia ovat jahkaajat ,vasta eronneet jotka hakevat laastarisuhdetta. Asumuserossa olevat jotka palaavat heti takaisin entisen puolison luo, jos mies vain pyytää.
Seksinkipeät vanhatpiiat eli supersinkut jotka ovat tapojensa orjia joiden rutiineihin muutoksia ei saa tulla.
Itsesäälissä pyörivät mamin ja papin ainokaiset.
Uranaiset jotka luulevat, että mies on ainoastaan kulutushyödyke.
Deittipalstojen tai muun sosiaalisen median naiset jotka ovat ainaisia ruikuttajia, ja mielestään suhteiden ainoita uhreja.
Yksinhuoltajat jotka hakevat seuraa lähinnä itselleen ja toistelevat, että lapsilla on jo isä,vaikka vastuu lapsista ja kasvatuksesta kuuluu siihen pakettiin eli on muodostuva uusioperhe.
Ja viimeiseksi listalla ne varatut jotka eivät saa tarpeeksi seksiä kotona joiden itseasiassa pitäisi hoitaa suhde kuntoon tai erota.

5

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikki nähty?

      Samat pätevät tietysti miehiinkin.

      Lisäksi:

      - mielenterveysongelmaiset
      - alkoholistit

      Kyseisiä on nettideitissä PALJON!

    • Kilttityttö

      Hyvät listaukset...Tosin väliin ei taida muuta mahtuakkaan...

      Ikuiset, täydellisesti sen OIKEAn etsijät. Kaiken pitää natsata just eikä melkein. Mikään ei ole tarpeeksi, riittävästi. Kriteerejä piisaa.

      • just natsaus

        Olen kokeillut madaltaa rimaa ja karsia kriteerejä kovalla kädellä.

        Järjen tasolla pystyn hyväksymään ihmisen kuin ihmisen, mutta parisuhdemielessä tarvitaan monen osatekijän loksahtavan kohdilleen, että suhde ylipäätään muodostuu. Seksuaalinen vetovoima on sellainen, että se voi hiipua väkisinkin, kun toisessa ilmenee luontaantyöntäviä ominaisuuksia ajan saatossa. Suhde jää silloin väkisinkin vain kaveritasolle.

        Sanonta, mielummin yksin kuin toimimattomassa suhteessa, pitää paikkansa. Myös toista kohtaan on epäreilua tyytyä häneen, kun muutakaan ei ole tullut vastaan..


      • Tahdonasiamyös
        just natsaus kirjoitti:

        Olen kokeillut madaltaa rimaa ja karsia kriteerejä kovalla kädellä.

        Järjen tasolla pystyn hyväksymään ihmisen kuin ihmisen, mutta parisuhdemielessä tarvitaan monen osatekijän loksahtavan kohdilleen, että suhde ylipäätään muodostuu. Seksuaalinen vetovoima on sellainen, että se voi hiipua väkisinkin, kun toisessa ilmenee luontaantyöntäviä ominaisuuksia ajan saatossa. Suhde jää silloin väkisinkin vain kaveritasolle.

        Sanonta, mielummin yksin kuin toimimattomassa suhteessa, pitää paikkansa. Myös toista kohtaan on epäreilua tyytyä häneen, kun muutakaan ei ole tullut vastaan..

        Muista nyt sitten ku löydät sen täydellisen kumppanin itsekkin täyttää kriteerit joita sinulle on asetettu. Älä koskaan erehdy lepäämään uskossa ja toivossa, että olet kylliksi.
        Sinähän, et varmaan muutu ulkoa ja sisältä koskaan. Olet aina sama itsesi kun suhteen alussa. Sinussa ei ole omituisia ja luontaantyöntäviä ominaisuuksia joka toista alkaisi nyppiä. Ihana olemuksesi ei varmaan koskaa ala kyllästyttämään suhteessa.
        Ja se suuri rakkaus, täydellinen...sehän ei koskaan muuta muotoaan. Yhtä hehkeää alusta loppuun.
        Toivon, että joku tyytyy sinuun ja tahtoo olla kanssasi vaikka välillä tökkii ja kovasti.


    • ..........

      Hei sinä jokaisen palstan häirikkö!!!
      Mene narsisti hoitoon!!!! Kaikkialla vain häiritset idioottimaisine avauksinesi????? Et ole henkisesti terve?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      152
      14476
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      39
      8320
    3. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      48
      6072
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      168
      5670
    5. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4447
    6. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      67
      4308
    7. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      45
      4049
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      24
      3960
    9. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3730
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      29
      3627
    Aihe