au pairina maailmalla ja poikaystävä suomessa

aupparii

Lähden vuodeks au pairiks USA:han ja poikaystävä jäämässä tietysti tänne Suomeen. Onko muita samassa tilanteessa olevia? Ketään kuka olis jo au pairina/ ollu au pairina? :)

1. miten ootte pitäny yhteyttä/ suunnittelette pitävänne yhteyttä ja miten on sujunut?
2.miltä tuntuu/ on tuntunu lähteä
3.onko poikaystävä tullu/ tulossa moikkaamaan ulkomaille?

5

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lontoo_aupair

      Moi! Oon ite lähdössä Lontooseen nyt parin viikon päästä ja poikaystävä jää kans Suomeen.

      1. Eipä meillä oo mitään erityisiä suunnitelmia, poikaystävä on vielä kahdeksan kuukautta armeijassa eli yhteydenpito tapahtuu joko kirjeitse/viikonloppuisin skypessä/facebookissa.

      2. Tuntuuhan se tavallaan vähän kammottavalta lähtee vuodeks pois ja jättää toinen tänne, mutta tiiän että mun on pakko lähtee tai muuten kadun. Poikaystävä on kyllä tukenu tosi hyvin ja tsempannu epätoivon hetkillä, eli ihan hyvillä mielin oon kuitenkin lähdössä. :)

      3. Joo on tulossa moikkaamaan kun pääsee armeijasta!

    • stuttgartissa

      Heissa, mä olen tällä hetkellä Saksassa lähellä Stuttgarttia ja poikaystävä odottaa siellä Suomen kamaralla.

      1. Meillä toimii kännykän Whatsapp ja tietokoneella(kännykässä myös) Skype. Niillä pärjää hyvin ja ei tule kalliita laskuja. Itse käytän tän isäntäperheen langatonta nettiä koneella ja kännykässä niin saa aina kun haluaa laitettua viestiä. Hyvin toimii.:)

      2. On tietty ikävä fiilis lentokentällä halata viimisen kerran muutamaan kuukauteen, mut ei se kuitenkaan lopullista ole..:) Enpä ole silti katunut tänne tuloani ollenkaan.

      3. En tieä onko tulossa tänne, mutta mä olen menossa suomeen.:) Varmaan keväämmällä tulee hänki täällä käymään, jos töiltään saa vapaata.

    • IHANAAELÄM4

      joo ja poikaystävä pettää minkä ehtii..voi voi tytöt kasvakaa aikuiseksi ja lukekaa
      nämä viestinne uudestaan vaikka 20 vuoden kuluttua :-)
      huomaatte että olisi vain kannattanut nauttia ajasta aupparina ja jättää
      poikaystävät ruikuttamaan Suomeen..

      • huoh___

        Jep, sitähän se terve parisuhde on että kun silmä välttää niin heti ollaan toisen kanssa vällyjen välissä. =)


      • stuttgartissa

        haha ikävä että sun poikaystäväs on pettävää sorttia, kaikki ei tosiaankaan ole. Liekkö vika siinä jätkässä vai sussa, vähän epäilen jälkinmäistä. :)
        Ja mä kyllä ihan nautin ainakin ajastani ilman että kuljen baareissa paneskelemassa tuntemattomia. Mielummin vietän vapaa ajan shoppailen ja muuta puuhailen. se onko poikaystävä suomessa vai ei ni ei ainakaan mitenkään vaikuta mun tekemisiin täällä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1362
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe