au pairina maailmalla ja poikaystävä suomessa

aupparii

Lähden vuodeks au pairiks USA:han ja poikaystävä jäämässä tietysti tänne Suomeen. Onko muita samassa tilanteessa olevia? Ketään kuka olis jo au pairina/ ollu au pairina? :)

1. miten ootte pitäny yhteyttä/ suunnittelette pitävänne yhteyttä ja miten on sujunut?
2.miltä tuntuu/ on tuntunu lähteä
3.onko poikaystävä tullu/ tulossa moikkaamaan ulkomaille?

5

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lontoo_aupair

      Moi! Oon ite lähdössä Lontooseen nyt parin viikon päästä ja poikaystävä jää kans Suomeen.

      1. Eipä meillä oo mitään erityisiä suunnitelmia, poikaystävä on vielä kahdeksan kuukautta armeijassa eli yhteydenpito tapahtuu joko kirjeitse/viikonloppuisin skypessä/facebookissa.

      2. Tuntuuhan se tavallaan vähän kammottavalta lähtee vuodeks pois ja jättää toinen tänne, mutta tiiän että mun on pakko lähtee tai muuten kadun. Poikaystävä on kyllä tukenu tosi hyvin ja tsempannu epätoivon hetkillä, eli ihan hyvillä mielin oon kuitenkin lähdössä. :)

      3. Joo on tulossa moikkaamaan kun pääsee armeijasta!

    • stuttgartissa

      Heissa, mä olen tällä hetkellä Saksassa lähellä Stuttgarttia ja poikaystävä odottaa siellä Suomen kamaralla.

      1. Meillä toimii kännykän Whatsapp ja tietokoneella(kännykässä myös) Skype. Niillä pärjää hyvin ja ei tule kalliita laskuja. Itse käytän tän isäntäperheen langatonta nettiä koneella ja kännykässä niin saa aina kun haluaa laitettua viestiä. Hyvin toimii.:)

      2. On tietty ikävä fiilis lentokentällä halata viimisen kerran muutamaan kuukauteen, mut ei se kuitenkaan lopullista ole..:) Enpä ole silti katunut tänne tuloani ollenkaan.

      3. En tieä onko tulossa tänne, mutta mä olen menossa suomeen.:) Varmaan keväämmällä tulee hänki täällä käymään, jos töiltään saa vapaata.

    • IHANAAELÄM4

      joo ja poikaystävä pettää minkä ehtii..voi voi tytöt kasvakaa aikuiseksi ja lukekaa
      nämä viestinne uudestaan vaikka 20 vuoden kuluttua :-)
      huomaatte että olisi vain kannattanut nauttia ajasta aupparina ja jättää
      poikaystävät ruikuttamaan Suomeen..

      • huoh___

        Jep, sitähän se terve parisuhde on että kun silmä välttää niin heti ollaan toisen kanssa vällyjen välissä. =)


      • stuttgartissa

        haha ikävä että sun poikaystäväs on pettävää sorttia, kaikki ei tosiaankaan ole. Liekkö vika siinä jätkässä vai sussa, vähän epäilen jälkinmäistä. :)
        Ja mä kyllä ihan nautin ainakin ajastani ilman että kuljen baareissa paneskelemassa tuntemattomia. Mielummin vietän vapaa ajan shoppailen ja muuta puuhailen. se onko poikaystävä suomessa vai ei ni ei ainakaan mitenkään vaikuta mun tekemisiin täällä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      524
      6672
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      321
      2506
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      1994
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      127
      1196
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      30
      1122
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1104
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      80
      930
    8. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      909
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      905
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      40
      780
    Aihe