kävely

tietoakaipaava.

Hei! Jos ihminen on normaali painoinen ja ei ole harrastanut liikuntaa ja alkaa kävellä n. 4-5km lenkkejä n. 5-6km tuntivauhdilla voiko kiinteytyä/ vähän laihtua? Pidennän lenkkäjä jossain vaiheessa kun kunto nousee. Ja mitä paikkoja kävely kiinteyttää parhaiten? Kiitos jos saan asiallisia vastauksia!

3

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jos haluat laihtua kävelyllä niin pitäs kävellä 6 päivänä viikossa vähintään 7 kilometriä tai enemmän mä kävelen nykyään joka 6 päivä viikossa amulla lenkin jossa tulee kilometrejä vähintään 6 kilomtriä monsti kävelen nykyään 1,2--3 tunnin kävely lenkin (jos sataa vettä niin sillon ei tule käytyä ) muistaa päivän aikana juoda tarpeeksi vettä 1--2 litraa

      • Anonyymi

        ja vielä että yhtenä päivä voi kävellä vähmmän niin teen minäkin li sillon kuluu kävely lenkiin aikaa 0,30-0,45 tuntia joku 3-4 kilometriä sillon tulee


    • Anonyymi

      Jos haluaa kiinteyä niin silloin kannattaa kävelyn lisäksi! jumpata tai käydä salilla.

      Kiinteytymisessä ei välttämättä edes paino laske vaan keho termin mukaisesti 'kiinteytyy' ja alkaa näyttämään hiukemmalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1605
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1073
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      411
      1012
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      752
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      688
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      78
      675
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe