Kysessä on siis Fazerilta uusi tuote, vähäkalorinen sipsi aikuisempaan makuun. Tämä naposteltava herkku sisältää 40% vähemmän rasvaa kuin tavalliset sipsit. Pussin annoskoko on myös pienempi.
Makuina uusista sipseistä löytyy: sourcream maustettuna ruohosipulilla, chili ja merisuola & mustapippuri.
Liityin kampanjaan hopottajien kautta mutta tuote on kyllä myynnissä jo liikkeeissä!
Ennakko-odotukset olivat suuret ja sipsit ideana oikein hyvä.
Maku tosin oli suuri pettymys. Monien kavereiden maisteluiden ja tuttujen hopottajien suusta kuului lähinnä yksi lause "maistuu pahville"
Maku sipseissä oli täysin olematon, hieman pippuria ja chiliä maistui mutta itse sipsi ei kyllä maistunut miltään. Voin vaan todeta, että onneksi annoskoko pussissa on pieni.
Dipattuna tex-mex kastikkeeseen sipsit maistuivat ok:lta. Kehitettävää siis on vielä :)
Maistakaa ja tehkää omat johtopäätöksenne. Kalorit kuriin :)
Fazer Crisp Pita Bread
hopotus2
1
438
Vastaukset
- hyvää
Syötiin kaverin kanssa monta pussia noita sour cream and onion "sipsejä" oli kyllä pirun hyviä!!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä402967- 652384
- 1742314
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331998- 171385
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221353Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411346- 131228
- 101224
- 221211