Tupakkaa polttava nainen on ruma.

Tupakkaa polttava nainen on ruma.
57909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 57

Vanhimmat

Todella hölmön ja ruman näköistä, kun esim. näkee nuoren, kauniin tytön vetävän röökiä kadunkulmalla tai muuallakin. Herää itselläni kysymys, millainen mahtanee tyyppi olla vanhemmalla iällä, jos on hengissä, ehkä ruma, huono ihoinen, alkoholisoitunut, psyykkisesti sairas. Nuoriin, terveisiin keuhkoihin kun kiskoo tupakkaa niin on se todella tyhmää, ei siinä paljoa elämää, omaa arvosta ja kun suhtautuminen on tämä ei ymmärrystä mistään voi vaatia.

Äänestä

Nii ja se haju vielä. Ihan sama mies tai nainen ku tulevat ulkoa tupakalta, se haju on ihan ällöttävä. Toivoo aina työpaikalla, että ei tulis kovin likelle.

Äänestä
  • Totta puhut. Minä lopetin eilen tu
    pakoinnin , loppu röökit enkä lähe kauppaan ku pitkä matka. Toivottavasti onnistun.

    Äänestä

poromies sese vasta haiseekin.

Äänestä

On tosi cool vetää röökii! Aloitin pari kuukautta sitten enkä kadu, aski menee päiväs. Oon 13v.

Äänestä
  • Sulle gool onnea vaan.....jatka tupakointia vaan, Tiedät joskus vetänees sitä röökiä.

    Äänestä

Juu, minäkin aloitin aikanaan 13-14 ikäisenä. Polttelin sitten yhtäpäätä 53 vuoden ikään asti. kerran koitin lopettaa, mutta eipä onnistunut. Mutta sitte viiskolmosena tein uuden yrityksen ja nyt olen ollu 6 vuotta polttamatta. Tuntuu mukavalta, kun ei tarvii aamulla yskiä räkää keuhkoista enään. Pari toppaa meni päivässä viimeisinä käryttelyvuosina, ei ihme, että alko itseinho kasvaa.

Äänestä

Ruman näköistä oli se sitten nainen tai mies tupakka hampaissa.

Äänestä

Tupakka antaa eri hyvän olon ja tuottaa nautinnon. Poltan 2 askia norttia päivässä, olen polttanut 50 vuotta, ja olen huippukunnossa. Tupakasta ei ole mitään haittaa, vain hyötyä!

Äänestä
  • ollenkaan; mitä nyt pää näkyy pehmenneen lopullisesti. Eipähän se sekään sinun tapauksessasi haittaa, kun olet jo toinen jalka haudassa muutenkin...

    Äänestä

Tupakka työllistää monella tavalla ja myös tauottaa työtä, tupakka karsii niitä tyhmempiä ihmisiä pois maanpinnalta, evoluutio toimii, on enemmän tilaa pallolla kun osa ihmisistä kuolee ennen aikaansa, että ihan hyvä juttu. Polttakaa vaan ja juokaa päälle viinaa.

Äänestä
  • Teistä kukaan ei ole nähnyt keuhkosyöpä potilasta kun lähtöön 2 pv,

    Äänestä

  • surullinen1 kirjoitti:

    Teistä kukaan ei ole nähnyt keuhkosyöpä potilasta kun lähtöön 2 pv,

    Kuinka sen voi ennalta tietää montako päivää lähtöön on? Oletko joku mentalisti?

    Laitan tupakaksi, mikä nautinto :)

    Äänestä

  • heh heh kirjoitti:

    Kuinka sen voi ennalta tietää montako päivää lähtöön on? Oletko joku mentalisti?

    Laitan tupakaksi, mikä nautinto :)

    Oot tyhmä.......Kyl lääkäri tiesi ....tietää. Ja potilas menehtyi kurkku syöpään.

    Äänestä

  • totta on kirjoitti:

    Oot tyhmä.......Kyl lääkäri tiesi ....tietää. Ja potilas menehtyi kurkku syöpään.

    Tietääkö kyseinen lääkäri myös sinun kuolinpäiväsi?

    Äänestä

Kun sekstailee tupakoivaa naista - on kun nuolisi tuhkakuppia. yäk!!!!

Äänestä
  • Täytyy laittaa silloin tuoksuvaa anal lube voidetta, se peittää tupakinhajun täysin ja antaa vielä kunnon luiston!

    Äänestä

  • team lube kirjoitti:

    Täytyy laittaa silloin tuoksuvaa anal lube voidetta, se peittää tupakinhajun täysin ja antaa vielä kunnon luiston!

    2viikkoo ilman röökiä ja coolisti menee.

    Äänestä

Ööh.. selvä. Musta maksalaatikko on hyvä ja kaktukset kauniita.

Äänestä
  • Nyt tuli neljäsviikko ilman röökii--ja coolisti menee.

    Äänestä

Kyllä se tupakoivan naisen pussaileminen aina valkosilpulilta ja paskalta löyhkäävän tupakoimattoman naisen nuolemisen voittaa.

Äänestä

Jos naisella on imubillu, niin sellainen pystyy imemään savut tussun kautta. Ei haise hengitys!

Äänestä
  • Imuri, oho

    Äänestä

  • vau oih kirjoitti:

    Imuri, oho

    No piti sekin yläpää juttu vääntää alapää juttujen osastolle.Mut olen ollu ilman röökii kuudetta viikkoo ja edelleen coolisti menee,pyrkikää samaan.

    Äänestä

  • hajuton1 kirjoitti:

    No piti sekin yläpää juttu vääntää alapää juttujen osastolle.Mut olen ollu ilman röökii kuudetta viikkoo ja edelleen coolisti menee,pyrkikää samaan.

    Valehtelet, sinut nähtiin pusikossa, tupakki anuksessa, joka oli voideltu anal lubella. Pierit komeita savurenkaita.

    Äänestä

  • silmin.näkijä kirjoitti:

    Valehtelet, sinut nähtiin pusikossa, tupakki anuksessa, joka oli voideltu anal lubella. Pierit komeita savurenkaita.

    Tupakka lakkoni on pitänyt.ja coolisti menee.

    Äänestä

  • hajuton1 kirjoitti:

    Tupakka lakkoni on pitänyt.ja coolisti menee.

    Hyvä...:)

    Äänestä

  • Ghyujkooyredf kirjoitti:

    Hyvä...:)

    Tupakka lakko pitänyt puoli vuotta tuli eilen täyteen. Ja coolisti menee.

    Äänestä

Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat.

Äänestä
  • Eihän kukhaan kunnon poromies piä kalsareita!
    Päälyhousut vaihethaan, ko vuojenaika vaihtuu.

    Käy sie usiammin lapissa,niin opit tavoile!

    Äänestä

Päivä alkaa ihanasti nortilla ja kahvilla. Tupakasta tulee todella hyvä olo!

Äänestä
  • Niin se Nortti Jormalla ja jormakaan ei enää toimi niin sama vetää sätkä.

    Äänestä

Pistän tupakaksi, tupakasta tulee ihana olo! Säälin teitä, jotka ette polta!

Äänestä
  • elämää ja onko se syöpä tai keuhkoahtaumatauti sitten ihanaa? pelkkä sääli ei auta ketään, saattohoidossa saattaa hiukan? en tiedä.

    Äänestä

Aamukaffeet ja sitten aamusavut nortista. Harva sen syövän saa, suosittelen tupakointia.

Äänestä
  • Voi arpa osua kohalles.

    Äänestä

  • smart 1 kirjoitti:

    Voi arpa osua kohalles.

    Samoin sinun, vaikka et polttaisi.

    Äänestä

Polttaa sitä moni kauniskin.

Äänestä
  • Joo se on jokaisen oma asia kun polttaa tupakkaa,vielä jos on nuori ei sitä tajua mitä siitä seuraa,tilastot kertoo rajun totuuden.Keuhkoahtauma läheiselläni ja laajentuma,nyt katuu tupakointiaan ,mut myöhäistä.Itekin ennen polttanut mut tajusin ettei keuhkot jaksa toimia kunnolla joten lopetin .Ei ole aivan helppoa ,mut päivä kerrallaan.

    Äänestä

Minä lopetin tupakoinnin. Ensin oli aamuisin kuivaa tupakkiyskää. Sen jälkeen yskä paheni ja hengitys lukkiutui puoleenväliin. Ysköksien mukana alkoi tulla verta. Röntgenkuvassa oli varjostuma, luultiin että keuhkossa on kasvain. Varjoainekuvattiin ja keuhkojen rönngenkuvat otettiin uudelleen ja iloinen hoitaja riemuitsi, että varjostuma on kadonnut. Hoidettiin myös allergisena astmana. Lääkittiin kolmella astmalääkkeellä ja kortisonitableteilla. Lääkäri sanoi että edessä on keuhkoahtauma jos en lopeta tupakointia. Sairaalassa yövyttyäni ja sen aikana ilman tupakkaa päätin lopettaa tupakoinnin. Tehtävääni helpoitti, ettei puolisonikaan enään tupakoinut. Edelleen sätkävehkeet olivat kotona kaapissani. Aina enne tupakoin kahvinja ruuan jaälkeen ja muulloisenkin meni melkein 1 aski päivässä. Lopetin vähäksi aikaa kahvinjuonnin kokonaan ja aina kuin teki mieli tupakkaa litkin vettä. En olisi koskaan uskonut pystyväni lopettamaan. Välttelin tupakointipaikkoja ja pääsin eroon tupakasta. Melkein kaksi vuotta oli kovaa yskää ja lima irtosi. Ei ole enään ollut yskää eikä astmalääkkeitä. Toivon kaikille lopettajille tsemppiä ja lujaa tahtoa ja kamppailua itsensä kanssa. Ja kun olin päässyt pahimman yli, niin kahviakin pystyin juomaan.

Äänestä
  • Onnea jatkoon ,emme tupakoi enään,kyl hirmu tauteja kun omalle kohin osuu.

    Äänestä

Suosittelen tupakointia, siitä tulee eri hyvä olo! Tupakan filtteri kyllä poistaa myrkyt savusta.

Äänestä
  • Johan myrkyn lykkäsit.

    Äänestä

Tervatut keuhkot kestää parhaiten!

Äänestä
  • Näin on, siksihän puuveneetkin tervataa, jotta ne kestää!

    Äänestä

Vedän nykyään jo 2 askii päivässä menthol tupakkia. Menthol tupakki ei ole vaarallista, vaan virkistää ja jopa on hyväksi keuhkoille!

Äänestä

Idiootti!

Äänestä

Aamutupakin aika, raikaat savut ja päivä alkaa ihanasti.

Äänestä

Filtterit on tupakeissa nykyään jo niin hyvät, että kaikki myrkyt jää niihin.

Tupakoinnista ei ole haittaa laisinkaan.

Äänestä
  • Onko noin? Sitten minäkin alan tupakointi harrastuksen.

    Äänestä

Virallinen Suomi ymmärtääkseni pyrkii tupakoinnin täyskieltoon. Tämä paljastaa meille Suomen hallituksen todelliset tavoitteet; vaikka kovin saarnataan monikulttuurisuuden autuutta, suomalaisen poliitikon pinnan alta kuoriutuu pesunkestävä natsi. Ai miksikö?

Natsit vastustivat tupakointia. He olivat Euroopassa oikeastaan ensimmäisiä, jotka vastustivat tupakointia. Natsien ideologia oli kuitenkin niin täynnä mielipuolisia ja vaarallisia harhoja, ettei sitä kukaan tervejärkinen tai moraalinen ihminen voi ottaa tosissaan. Jos vastustat tupakointia, väität Hitlerin olleen oikeassa. Sanoisitko todella, että Hitler oli oikeassa? Kuinka inhimilliseltä tuollainen väittämä kuulostaa?

Itse torjun fasismin ja natsismin kokonaan. Jos he olivat väärässä kaikessa muussa, miksi he tupakoinnin suhteen olisivatkin nähneet totuuden? No eiväthän he olekaan. Laaja ja yhä kasvava todistusaineisto paljastaa tupakoinnin kiistattomat terveyshyödyt sekä tupakanvastustajien läheisen yhteyden kansainväliseen uusnatsiliikkeeseen. Mitä lähemmäs tupakanvastaisen salaliiton johtoporrasta kivutaan, sitä peittelemättömämmin siellä taustalla oleva sairas, fasistinen ideologia hahmottuu.

Minä teen päivän työn natsismia vastaan, sytytän savukkeen ja kehotan kaikkia heikommista välittäviä, puhtaasti tuntevia ihmisiä tekemään samoin.

Olemalla tupakoimatta annat tukesi epäinhimilliselle liikkeelle, joka haluaa tuhota valtavan suuria ihmisryhmiä näiden synnynnäisten ominaisuuksien takia. Sana TERVEYSNATSI ei ole tuulesta temmattu.

Äänestä

Aamutupakin aika, ihanaa!

Äänestä

Onhan se varmaan tavoiteltavaa nuorillakin kuulua näin "sivistyneeseen "ja "urbaaniin "porukkaan .Mitä nuoremmat keuhkot sen paremmat jäljet tukakka jättää,puhumattakaan kauniista nuoresta ihosta.Hajuhaitta on pieni näihin verrattuna. Huolettaa myös nuorten naisten rintasyöpä riski.Miehet kestävät nämäkin haitat paremmin, Vaikka tuntuu siltä että tällaiset haitat eivät kuulu mulle,jonakin päivänä se voi olla totta.

Äänestä
  • Tupakka on vaaratonta, myrkyt jää filtteriin, siksi se tupakissa on!

    Äänestä

  • phillip mårris kirjoitti:

    Tupakka on vaaratonta, myrkyt jää filtteriin, siksi se tupakissa on!

    Olet täysin oikeassa.

    Äänestä

Menthol tupakki parantaa suorituskykyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tupakoimatonxgh kirjoitti:

Tupakkaa polttava nainen on ruma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu