Sun-nun-tai
Kuinka sujuu sulta sunnuntai?
su-lorvija
38150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Jos ei ala satamaan niin vois mennä vaikka maastoon vähän kikkailee.
http://youtu.be/ZGoTfx84mQE
Uitu, siivottu, safkattu ja iltapäiväl meen pesee ja vahaa kesäbilikani ja pistän talviteloil (nyyh).
Liisterit vedetty suksenpohjiiin
, , varsin samalla tavalla, kuin muutkin päivät: raahautuu ohi, niin kuin varisparvi, vaikkei olekaan marraskuu.
Tulin juuri pikkuveljen kanssa hoidosta. Kaveri näyttää väsyneeltä, mutta onnelliselta, hehe B)
Tasotellessa. Meni eilen aika myöhään.
Kiitos kysymästä, hiukan halipulaisissa tunnelmissa on tämä sunnuntai sujunut. Onneksi kohta on jo maanantai.
rakkausvauva??
Outo kysymys, mutta käsittääkseni olin.
Hienosti sujui! Vihdoinkin hiljaista ja vois kuunnella jotain kivaa ennen nukahdusta.
Kohta herää: palstan vibra.
Kahdesta asti ollut jo hereillä :O
Oliksää kreisibailaamas Turus?
En. Kreisibailata voi mansessakin. Voiko Turussa, sitä en tiäkään. Ehkä Olavin Krouvissa :s
Tauskia jorasit tanssilattial.
Onko totta? Kaikkeen sitä rupeaa lauantai-illan huumassa.
Jos oot b.b virkeänä, niin vastaatko pariin kysymykseen?
Kaatokännis?
Juu, melko virkeänä.
Kirjoittelen huvin vuoksi ja aikani kuluksi yhtä juttua. Meniskö esim tää lause tampereen murteella oikeaoppisesti?
Ei isoäidillä killinä ikänä ollu pyärää, mutta sitten nöösinä se sai papav vanhaj Jopon.
Kirjootetaanko se isoäirillä?
Manseraattori auttaa: http://netello.fi/cgi-bin/netellocom/manseraattori.cgi
Ei meiräm mummolla killinä ikänä pyörää ollu, mut sitte se sai papav vanhaj Jopo..
Ei ehkä ole ihan täsmälleen oikein. Oon 5-vuotiaana junantuoma :s
Isoäiti on mummo täällä. killi ja nöösi tarkoittaa aika samaa mun ymmärryksen mukaan.
Kiitos.
Sitten se toinen kysymys.
Onko sinun sydämessä sopukka, joka herkistyy jollekin musiikille?
Jos on, niin liittyykö se muistoihin, kaipaukseen, vai koskettaa muuten vaan?
Minä esimerkiksi koen nämä Hurdin biisit vahvasti, vaikka en kieltä ymmärrä paljoakaan.
Kuuntelin tätä just, mut ei mikään ykkössuosikki..
http://www.youtube.com/watch?v=pfRgwXPDVRA
On kyl sellanen sopukka. Ei muistoihin liittyvää vaan tietoisuuteen jostain mikä on olemassa mutta ei ole tässä ja nyt. Vain yhtä puuttuu elämästä...Musiikki on sen kanava. Vaikka tällainen
http://www.youtube.com/watch?v=CcbiZRMSLYc
Musiikkivalintaasi liittyen jäin muistelemaan vuotta 2004 ja sanon äkkiä poishäipätessä, että olet aika fiksu miesihmiseksi.
Tässä soittaa kaksi mestaria;) Öitä.
http://www.youtube.com/watch?v=DM4AjthUajo
Se linkkikin..
Kiitos yökohteliaisuudesta :) Jälkimmäisen herran tunnenkin, ja olen samaa mieltä että mestari on. Andykin voi olla, en mä sillä :p Öitä.
soitossa andy pesee lindholmin.
Joo, voi olla niin. Daven musiikki on enemmän mun mieleen. Varsinkin jollain pienellä klubilla tai baarissa livenä kuultuna.
Juju oli ihan muu, kuin veikata mestaruutta;) Et tainnu taaskaan tajuta, että oli kyse sydämenpesusta.
Saat ruplan, jos arvaat mitä just nyt teen..
imetät vavvaa
väsyttää.
mitähän mää alkaisin lauleskeleen täällä itekseni.. hei joo, bodomia! bastards of bodom on hyvä biisi mutta sitä on tullut kuunneltua niin paljo niin laitetaanpa sitte vaikka tää: https://www.youtube.com/watch?v=xoIMwDiFH4U
nimim. rakastunut tähän biisiin yhäki.
Ensimmäisenä tuli tästä biisistä mieleen, että se on sielukas. En ollu kuullut, sopii hyvin eräisiin mielentiloihin.
niinpä! tälläki kertaa samaa mieltä ja sitä että hyvä on. huomenna ihmisillä varmasti taas miinukset paukkuu mutta sama se sille.
Miinusviirus on paikallisen Koskikeskuksen hullut päivät tyyppinen kampanja. Täällä on samaa, eikä siitä pidä välittää :)
sitäpaitsi en tiiä sinusta, sinähän oot vissiin ihan tyypillinen mies joten ymmärrettäköön, mutta ite oon ainaki jo kyllästyny niihin akkojen perseen hetkutus -videoihin.. että ennemmin tuommosia biisejä kuuntelee joissa on kuvia jne mitä semmosia harakoita jotka koittaa kiinnittää huomion itseensä paljaalla pinnalla ku eivät muuten huomiota saa.. paljo tyylikkäämpää.
Ihan tyypillinen :) Sikälis kuitenkin hiukka kranttu että pelkkä perseen hetkutus ei riitä. Kuuntelen musat radiosta tai Spotifystä yleensä, joten kuva puuttuu. Monessa tapauksessa onneksi niin. Juutuubista löytyy paljon tollasia kuvitettuja ja lyriikoilla varustettuja versioita. Ainoa mihin hetkutus sopii, on bilemusa. Siinä se kuuluu vähän niin kuin asiaan kun bilettäjät itekin hetkuu ja hytkyy.