Miksi poistettiin hyvä hoitokeino
Kuuleeko Heikkilä?
774
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannabiksesta aiheutuu kaikkea muuta terveysongelmaa.
Lähde sinäkin ulos lenkille ja syö terveellisesti. Ei ole järkeä korjata lääkkeillä epäterveellisiä elämäntapoja. Terveelliset elämäntavat ovat tehokkaampia kuin yksikään pilleri tai huume.
Kannabikseen ei ole vielä kukaan kuollut, mutta tyydyttyneeseen rasvaan on, ja kuolee edelleen!
On kuollut.
Parsakaaliinkin on joku tukehtunut. Lätäkköönkin on hukuttu (humalassa).
Tupakoitsijakaan ei kuole tupakkaan, vaan esim. syöpään tai keuhkoahtumatautiin.
Alzheimerin tautiinkaan ei ole kukaan kuollut (?). Keuhkokuume ne sairastavat lopulta taitaa viedä.
Kyllä tuokin tutkimus lienee noita "tieteellisiä ohareita" joissa varsinainen asia sivutetaan. Uskoisin kannabiksen käyttäjillä varsinaisen syömisen jäävän vähemmälle ja samalla tuo hilarienkin osuuskin. Hillarit muuttuu sokereiksi ja sitä kautta ylipainoon ja diabetekseen.
Toisinperin kerrottuna, ihmisellä joka käyttää minimaalisesti hiilareita ja sokeria niin diabeteksen sairastumisen ja sydän- ja veruonisairauksienkin riski merkittävästi pienenee, riippumatta käyttökö kannabista vai ei.
Kyllä meillä tiedetään ja osataan..
Siis teillä siellä Linköpingissä?
"Luovuus ei tunne rajoja" ja varkaat ei niitäkään.
Voisitko olla käyttämättä minun nimimerkkiäni, kiitos. Voisit mainostaa blogiasi vaikka tuolla uusajattelija-nimimerkilläsi.