Vesipaastolla elämäntapamuutos käyntiin

2+10

Heippa! Ensi kuussa mulla on tiedossa elämäntapamuutos ja sitä odotellessa sain idean kokeilla vesipaastoa. Kaikkea pitää kokeilla.. Olen 22-vuotias ja lievästi ylipainoinen. Tarkoitus ois olla ainakin viikko paastolla mutta mahdollisesti enemmänkin, vielä en osaa sanoa. Juon päivässä ainakin seitsemän lasia vettä. Katsotaan pystyykö ihmisimieli olemaan ilman ruokaa. Huomenna alkaa ja päivitän tänne jokaisen päivän jälkeen.

5

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieti vielä...

      Taas yksi typerys.

    • 2+10

      Ensimmäinen päivä ohi. Olo oli koko päivän ihan normaali ja ruoasta oli helppo pysyä erossa. Illalla kuitenkin alkoi tehdä mieli syömisiä mutta itsekuri piti. Maha vähän kurisi. Paino 78kg.

      • Taas yksi

        Sä oot se sama naisihminen, joka alottaa täällä vesipaaston kerran kuussa! Huomaa kirjoitustyylistä. Onko hyvin toiminu kaikki nää yrityskerrat? Montako kuukautta/vuotta oot nyt alottanu vesipaaston?

        Unohda nyt jo se vesipaasto, ja aloita se elämäntapamuutos Nyt Heti eikä ensikuussa. Oisko aika oppia virheistään?


    • 2+10

      Toinen ja kolmas päivä ohi. Eli kaikkein vaikeimmat päivät. Itsekurissa oli pitelemistä ja muutaman kerran kävin jääkaapilla mutta onneksi en syönyt mitään. Vähän on ollu voimaton olo mutta muuten kaikki hyvin.

      • 2+10

        Jeeee tänään loppui vesipaasto! En oo täällä jaksanut käydä kun huomasin ettei se paasto edes vaatinut itsekuria. Paitsi 3 ensimmäisenä päivänä. Se oli sillon ihan älyttömän vaikeaa. Laihduin 7,5 kiloa ja oon siihen ihan älyttömän tyytyväinen! Enää ei tarvi kituuttaa pelkästään vedellä ja tää loppui tähän. Nyt pari päivää erilaisilla mehuilla ja pikkuhiljaa "normaaliin" ruokavalioon!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1362
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe