TK PÄIVYSTYS TERVEYSTALOLLE

Olipa hyvin suunniteltu. Ensin maasutetaan päättäjät siirtämään päivystys Rovaniemelle. Sitten irtisanoudutaan, talo kaaoksessa,mennään itse töihin terveystaloon ja laitetaan uudet toimitilat keskustaan. Aletaan ottamaan potilaita roimamäärällä vastaan kun illat ja yöt tk kiinni. En käytä terveystalon palvelua koska rahat eivät jää kotimaahan ja temppu oli liian läpinäkyvä! Kehtaavatkin. Käytän muiden yksityisiä asemia, onneksi niitä on.
8502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ylihoitaja on se joka terkkarissa terveystalolle siirron kannalla,ei kukaan muu. Se on eri juttu mitä ovat sopineet entisen ylilääkärin kanssa. Se ainakin nyt jo terveystalolla hommissa.

Äänestä
  • ai ylihoitaja se päättää näistä asioista. Onko lääkitys kohallaan.

    Äänestä

  • Eihän terveystalon lääkärit sodankylässä ilta ja viikolopputöitä tee :) :) :) ja kalliiksi tulisi kunnalla.
    Aslakista entiten hyötyä, siellä kovan luokan ensihoito ja anestesia lääkärit ja yksi siätautilääkäri ja oma kopteri ja kotikäyntejäkin tekvät

    Äänestä

EN KÄYTÄ TERVEYSTALOA. RAHAT MENNEE NAURUSAARILLE. YHTÄÄN LANTTIA EI JÄÄ KUNTAAN.

Äänestä
  • Käyttäkää vain paikallisa kotimaisa lääkäri yrityksiä niin pysyvät hengissä, niitä kuitenkin 2 ja sitten yksityinen gynegologi eli 3 :)

    Äänestä

Monoset lähti ja alkavat uudet bisnekset terveystalolla. Taitaa monomed oy:n uusi kukoistus alkaa kun päivystys saadaan pakolla rovaniemelle.

Äänestä

Munasethan vaan tekas itelle kätevän tavan tienate reilummasti niin ei tarte sillä säälittävällä 10000 E / KK palkalla kärvistellä

Äänestä

Ei tule laajennukset menestymään tuolla systeemillä. Ensin rahastettiin kuntaa 12 000 euroa/kk, sitten terveystalolle ja nyt laajennetaan keskustaan isoa linnaa. Kyllä rahaa on. Minä vaan en mene koska rahat menee jenkkeihin, jossa kaikki omistajat ovat. Käytän näitä muita Sodankylän oman kylän yksityisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirkolta kirjoitti:

Olipa hyvin suunniteltu. Ensin maasutetaan päättäjät siirtämään päivystys Rovaniemelle. Sitten irtisanoudutaan, talo kaaoksessa,mennään itse töihin terveystaloon ja laitetaan uudet toimitilat keskustaan. Aletaan ottamaan potilaita roimamäärällä vastaan kun illat ja yöt tk kiinni. En käytä terveystalon palvelua koska rahat eivät jää kotimaahan ja temppu oli liian läpinäkyvä! Kehtaavatkin. Käytän muiden yksityisiä asemia, onneksi niitä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu