Mistähän löytäisin -ei ylpeän- naisen?

The Bachelor

Kun on tullut sellainen {carpe diem} sopiva tilaisuus ja tutustumismahdollisuus; vastaan onkin tullut vaan nokka pystyssä käveleviä, kovin kovin ylpeitä ja itseään täynnä olevia naisia..

8

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen Rmk

      Nyt on hirveä fiilis kun olen tahtomattani saattanut antaa itsestäni just tuollaisen kuvan eräälle miehelle... :(
      En ole ollenkaan sellainen.

    • crying love

      elikkä sinkkunaisen jolla on terve itsetunto..?

      Ehkä jonkin vapaaehtoisjärjestön kautta..?

      Lainauksia netistä:

      Itsetunto

      "Sinulla on tunne, että olet hyvä. Hyvään itsetuntoon kuuluu kuitenkin myös omien heikompienkin puolien ymmärtäminen. Itsensä näkeminen pelkästään positiivisena ei kerro hyvästä itsetunnosta.

      Siedät myös pettymyksiä ja epäonnistumisia. Ne kuuluvat elämään ja niiden jälkeen onnistumiset tuntuvat entistä paremmilta.

      Hyvä itsetunto ei muuten tarkoita samaa kuin..

      … itsevarma esiintyminen tai ulkoinen menestyminen. Eri tilanteiden kuuluukin olla eri tavalla rentoja tai jännittäviä.
      … itsekkyys. Itsekäs ihminen ei osaa lainkaan ottaa muita huomioon tai tarvitsee koko ajan muilta huomiota.
      … itseluottamus.
      ... ylimielisyys.
      … rohkeus, puheliaisuus tai avoimuus.

      Arvostat myös muita ihmisiä. Ja osaat antaa heille kehuja silloin, kun siihen on aihetta.

    • Kaisa Koppava

      Luulisin sellaisten naisten löytyvän seurakunnista ja erilaisista uskonnollisista tilaisuuksista. Tämän palstan tarjonta ei välttämättä vastaa odotuksiasi.

      • nohjaa

        Ei täällä koppavia naisia ole, verrattuna sinkkupalstaan. Johtunee siitä, että tämän palstan naiset on varattuja.


    • Palstan väki

      Vinkki, nettitreffit ja etsi sieltä ikäisesi nainen jolla on jo lapsia. Jos ne siis eivät haittaa tutustumista?

    • ابو الن

      ابو النظيف بامبول

    • diana 35

      Menee pikkaisen mainostuksen puolelle, kokeile e-Kontaktia.

      http://www.e-kontakti.fi/

      sieltä löytyy paljon meitä fiksuja naisia ;)

    • Outoa. Huono tuuri tai tulkitset väärin. Lähinnä nokka pystyssä on kulkeneet naiset, jotka liittyvät jotenkin työkuvioihin. Aseman pönkitystä koppavuudella tai jotain sellasta.

      Silloin tietysti voi tyyli mennä tollaseksi, jos se on varautumista ei-toivottuun lähestymisyritykseen. Suojamuurin rakentamista. Toki jotkut on itseään täynnä yli äyräiden, mutta niiden kohdalla saakin olla onnellinen ettei mitään juttua synny.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      57
      3471
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2836
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      148
      2640
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2331
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      357
      2063
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      158
      1747
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1505
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1348
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      38
      1303
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1184
    Aihe