Teksasilaisen koulun amerikkalaisen jalkapallojoukkueen pelaajien vanhemmat syyttävät vastustajan joukkuetta ja valmentajia kiusaamisesta. Aledo Bearcats voitti Forth Worth Western Hillsin 91-0. (http://www.iltalehti.fi/iltvurheilu/20131023031748631_v9.shtml)
Käsittääkseni Suomessa suurten tasoerojen vuoksi otteluita on voitettu usein kolminumeroisilla pistesaldoilla. Äänestetäänpä siis kaikkien aikojen huonoin Suomalainen joukkue koskaan (minimivaatimus että on pelannut suurinpiirteein samalla kokoonpanolla vähintään kokonaisen kauden).
Käsittääkseni Suomessa suurten tasoerojen vuoksi otteluita on voitettu usein kolminumeroisilla pistesaldoilla. Äänestetäänpä siis kaikkien aikojen huonoin Suomalainen joukkue koskaan (minimivaatimus että on pelannut suurinpiirteein samalla kokoonpanolla vähintään kokonaisen kauden).
Vastaukset 22
Vanhimmat
Täähän on helppo. 2006 Sea City Storm ja hyvänä kakkosena 2003 Wolvot
ECG 2012
ECG 2013!
Oakmen ihan sama mikä vuosi.
Wolverinesin c-jun dynastian rippeet (Wolverines II vm.2013)
Tietäjäeukon kanssa samaa mieltä. Absoluuttisesta huonoudesta on vaikea sanoa, koska ehkä SCS olisi voinut jonkun divarin alakastin jengin voittaa, mutta jos tehdään vertailu per sarjataso, niin 2006 SCS on ehdottomasti huonoin jengi mitä tiedän. 2006 Sea City Storm piste-ero maalisuhde -700! Jos kultaisella 80-luvulla on ollut vielä räkäisempiä jengejä, niin niistä en osaa sanoa.
Wolvojen 2003 ja 100-0 pyllähdys on myös legendaarinen.
Wolverines taisi voittaa kolmena vuonna putkeen peräti 2ottelua (siis noin 30pelatusta, vuodet oli muistaakseni 2002,2003,2004). Hauskinta oli kun silloinen jenkkivalmentaja lupaili joka kauden alussa aina tuovansa mestaruuden wolvoihin ennenkuin lepää haudassa. En usko että kellään muulla valmentajalla on ollut noin pitkää tappioputkea yhteenmenoon (n.25-30ottelua) eikä varmaan tule olemaan kun nykyään annetaan kenkää niin herkästi
wolvot 2003 ja scs 2006. Nöyryttävintä wolvojen 2003 kaudessa oli, että wolvot hävisivät 1.div - vaahtera karsintaottelun silloiselle gs demonsille, mutta demons kieltäytyi liigapaikasta koska ei jaksanut pyörittää junnujenggejä ja wolvot säilyi liigassa
Demons-Wolvot oli 2004.
Ei se tappio Demonsille kyllä oikeasti ollut ihan niin nöyryyttävä. Kyseessä oli divarijengi, jonka runkopelaajat olivat lähes kaikki entisiä ja osa myös tulevia Vaahteraliigapelaajia. Joukkue dominoi 1. divaria tasan niin kauan kuin nämä vanhat pelaajat jaksoivat ja sitten se jengi kuopattiinkin. Joka tapauksessa ihan turha hehkuttaa joukkueen divaristatusta kun fakta on se, että se oli divarissa ihan omassa luokassaan ja kaikki aloittavat olisi todennäköisesti otettu avosylin vastaan missä tahansa vaahterajengissä, jos ei ihan suoraan aloituskokoonpanoon olisikaan kaikilla ollut asiaa.
Se 100-0 oli kyllä nolo, mutta vuoden 2003 Roosters ei myöskään ollut mikään paska joukkue.
Seli seli, Demoneila ei tainnut olla edes valmentajaa...
http://www.sajl.org/selaus/sarjataulukko.php?sarja=2&kausi=2004
http://www.sajl.org/selaus/otteluohjelma.php?sarja=2&kausi=2004
2003 roosters on ehkä kaikkien aikojen kokoonpano
Tai sitten ei, Karppinen QB:na...
Vartiainen ja Heinonen keskushyökkääjinä ja hyökkäyksen linja taisi melko lailla kokonaisuudessaan olla maajoukkueessa. Kotimaan kentillä siinä vaiheessa aivan sama kuka on pelinrakentaja.
NUF SAID !
http://www.sajl.org/selaus/sarjataulukko.php?sarja=2&kausi=2012
Kakkosdivarin jengit ovat oletuksena paskoja. Ei vedä millään vertoja Rauman jengille, joka vaahteraliigassa otti takkiin -700 pistettä.
steelers on huonoin ikinä...pomppulinna joka ei saa tasaista kasvukäyrää
Mites Pori?
Wolvot AINA!
Jäikö pahastikin jyrän alle?
Jep, kyllä Vulwat jäi :)