Alastonsuomi esimerkiksi nakkaa heti kartanolle jos kritisoi jonkun kuvan lähettäneen kuvaa ja tämä ilmiantaa kun ei kestä kritiikkiä. MIten voi olla mahdollista, että pitäisi antaa vain positiivista palautetta? AS on maksullinen palvelu ja sieltä nakellaan pihalle tuon tuostakin, jos sanoo aidon mielipitensä kuvista ja kuvien lähettäjä ottaa itseensä, ja sisään pääsee heti takaisin kun maksaa uudelleen. Kyse on rakastuksesta. MInne voi ilmoittaa? Entäs vaikkapa Suomi24 keskustelut, jos mode ei täytä velvollisuuksiaan?
Kuka valvoo seksikuvapalstojen toimintaa?
3
248
Vastaukset
- nettiketinperusteet
AS on kylläkin ihan ilmainen palvelu johon maksua vastaan saa yksytyisviestien ja kommentti historia sekä mainosbannerit pois toimintoja ja muutaman muun lisäominaisuuden.
Ei sieltä heitetä heti pois jos kritisoi ASIALLISESTI, mutta jos menet herjaamaan "Hyi vittu näytät aivan kamalalta lutkalta!!!" tyylisiä viestejä niin on rikkonut sääntöjä (säännöissä mainitaan juuri, että kommenttien on oltava asiallisia eivätkä herjaavia tai muuten asiattomia.
Suomi24.fi palvelussa voit ilmoittaa asiattomasta viestistä klikkaamalla "ilmoita asiaton viesti" linkkiä jolloin mode tulee kun vain ehtii tarkistamaan onko kyseessä asiaton viesti vai ei.
Eli asiallisia viestejä et millään saa poistettua netistä vaikka kuinka modea pyytäisit tai Poliisia sillä meillä on oikeus mielipiteen ilmaisuun, siksi kannattaakin miettiä mitä nettiin kirjoittaa, sillä KAIKKI mitä kirjoitat ja julkaiset netissä usein on ja pysyy siellä ellei se ole sääntöjen ja/tai lain vastaista.- Parkkosen väärät bannit
As:n kommentointimahdollusuus maksaa ja kuviaan laittavat eivät kestä kritiikkiä. Jis sanot vaikka jollekkin "olet ylipainoinen" tai "omp. a sinulla iso pillu" tai "ei tuo ole läheskään 18cm", niin Parkkoselle itkemällä saa sen rehdin kommentoijan pois, kun Parkkonen bannaa. Jos laittaa kuvansa näytille ja arvosteltavaksi, eikä kestä kritiikkiä, kannattaa varmasti katsoa peiliin? Tämä Parkkonen ilmeisesti luulee pystyvänsä tekemää mitä haluaa? Eikä Parkkinen banaanista kuin uusintamajsub toivossa. Julkisen sanan neuvosto voisi auttaa, mutta käsittelyajat on pitkät. Tutkintapyyntö jonnekki ??
- rahalla saa
Yksityinen palsta, yksityisen säännöt. Jos kyseinen palsta käytäntöineen ei mielestäsi ole hyvä niin hakeudu muualle.
Jos tunnet että et saa palvelua josta olet maksanut niin ota yhteyttä kuluttajaneuvontaan.
http://www.kuluttajavirasto.fi/fi-FI/yhteystiedot/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068