Mistä push-upit dd 105 ympäryksellä?????

Wautsiksi

Tuntuu ettäniitä ei ole missään,ei missään...
Onko kukaan nähnyt tai kuullut semmoisten olemassaolosta?
Olisin niin happy ettei oo tosikaan jos semmoiset löytäisin!!!
Toppausta tarvisi ja nostetta.

5

364

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tööttöööttööööt
    • 16+7

      Olikohan joku evasunderland tai jotain sinnepäin. Hienoja isoja liivejä.

      • lfjdlöfslöd

      • fkndsklfadfkl

    • -madeleine-

      Tässä on se ongelma että mitä aloittaja tarkoittaa "push upilla"?

      Nimittäin oikeaa push-up liiviä valmistetaan juuri pienirintaisille naisille, jotka haluavat sellaisen silikonirintavaikutelman. Siksi sellaisia löytyy todella vähän, jos ollenkaan, koossa 105DD. Siinähän kupin koko on jo itsessään yhtä suuri kuin n. 75J liivissä.

      Jos tuossa koossa etsii nimenomaan push-up liiviä, pitää katsella USA:sta, esim. Herroom ja sielläkin voi olla nihkeää.

      Monista ketjuista huomaa että termiä käytetään usein väärin. Joten tässäkin aloittaja ehkä etsii liiviä, joka tukee hyvin rintoja, eikä anna niiden riippua (esim. hyvä täysikuppiliivi), tai sitten liiviä, joka pistää rinnat tyrkylle (balconette) tai sitten liiviä, joka tekee rintavaon ja on syvään uurrettu (plunge).

      Jos noin, niin sanoisin että tuossa koossa helpoimmin netistä voi tilata Suomesta Lumingeriesta joko Panachen Sculptresse May- tai Willow-liivit tai Elomin Valentinat.

      Sen lisäksi voi Englannin nettikaupoista etsiä lisää Elomin liivejä, malli Betty voisi toimia. Panachen Dina balconnetet voisi olla yksi vaihtoehto.

      Sen lisäksi voisi tarkistaa puolalaiset valmistajat esim. tämä
      www.ewa-michalak.pl/product-eng-196-PL-Onyks.html

      Muita puolalaisia on Kris Line ja Gorsenia.

      Sitten on Anita, en muista mistä maasta, mutta myydään kyllä Suomessa. Heidän Rosa Faia -sarjassaan olisi esim. Scarlett, joka voisi olla estimäsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4266
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      90
      3968
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2478
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2337
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2044
    6. 124
      1946
    7. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1929
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      54
      1688
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1672
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1592
    Aihe