Mistä push-upit dd 105 ympäryksellä?????

Wautsiksi

Tuntuu ettäniitä ei ole missään,ei missään...
Onko kukaan nähnyt tai kuullut semmoisten olemassaolosta?
Olisin niin happy ettei oo tosikaan jos semmoiset löytäisin!!!
Toppausta tarvisi ja nostetta.

5

361

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tööttöööttööööt
    • 16+7

      Olikohan joku evasunderland tai jotain sinnepäin. Hienoja isoja liivejä.

      • lfjdlöfslöd

      • fkndsklfadfkl

    • -madeleine-

      Tässä on se ongelma että mitä aloittaja tarkoittaa "push upilla"?

      Nimittäin oikeaa push-up liiviä valmistetaan juuri pienirintaisille naisille, jotka haluavat sellaisen silikonirintavaikutelman. Siksi sellaisia löytyy todella vähän, jos ollenkaan, koossa 105DD. Siinähän kupin koko on jo itsessään yhtä suuri kuin n. 75J liivissä.

      Jos tuossa koossa etsii nimenomaan push-up liiviä, pitää katsella USA:sta, esim. Herroom ja sielläkin voi olla nihkeää.

      Monista ketjuista huomaa että termiä käytetään usein väärin. Joten tässäkin aloittaja ehkä etsii liiviä, joka tukee hyvin rintoja, eikä anna niiden riippua (esim. hyvä täysikuppiliivi), tai sitten liiviä, joka pistää rinnat tyrkylle (balconette) tai sitten liiviä, joka tekee rintavaon ja on syvään uurrettu (plunge).

      Jos noin, niin sanoisin että tuossa koossa helpoimmin netistä voi tilata Suomesta Lumingeriesta joko Panachen Sculptresse May- tai Willow-liivit tai Elomin Valentinat.

      Sen lisäksi voi Englannin nettikaupoista etsiä lisää Elomin liivejä, malli Betty voisi toimia. Panachen Dina balconnetet voisi olla yksi vaihtoehto.

      Sen lisäksi voisi tarkistaa puolalaiset valmistajat esim. tämä
      www.ewa-michalak.pl/product-eng-196-PL-Onyks.html

      Muita puolalaisia on Kris Line ja Gorsenia.

      Sitten on Anita, en muista mistä maasta, mutta myydään kyllä Suomessa. Heidän Rosa Faia -sarjassaan olisi esim. Scarlett, joka voisi olla estimäsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      133
      9603
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6112
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      167
      5424
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      30
      5378
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      4
      4448
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      57
      4337
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2971
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      126
      2927
    Aihe