Moi
Mitä ravintoloita, joista saa lounasta, on hansakortelissa? Ei siis pizzoja, hesburgereita jne.
Mitä ravintoloita, joista saa lounasta, on hansakortelissa? Ei siis pizzoja, hesburgereita jne.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Red Hot Chilis, Morrison's, sushiravintola, jonka nimeä en nyt muista ja Kultatalossa on pikaruokaloiden lisäksi myös yksi no aika pikaruokalamainen ravintola Bambu, josta saa itämaisia ruokia.
Turun parhaat ravintolat eivät sijaitse Hansassa tai kauppatorilla, vaan Aurajokirannassa. Hansassa ei oikeita ravintoloita juuri ole, suurin osa kauppatorin tarjonnasta löytyy Forumista, jossa on S-ryhmän ravintolamaailma.
Sen verran vielä tarkennan, että siis ruokaloita kyllä löytyy useita: http://www.hansainfo.fi/liikkeet.html - ; kuten voi havaita, mutta Hansa on enimmäkseen pikaruokalapaikka, tosin osa niistä tosi hyviä, kuten Kultatalon Pizzarium ja Golden Grill, mutta kunnon ravintoloita on vähän.
Kannattaa siis jalkautua ulos Hansakorttelista, välimatkat muihin paikkoihin ovat todella lyhyet. Aurajokiranta on vain parin korttelin päässä ja siellä on todella arvostettuja paikkoja kuten Mami, Tintå ja Pinella muutamia manitakseni.