olen makkaran himo grillaaja , kesällä oli isommat grillipippalot . ostin goutleri , jahtimakkaraa pötköt tein 2 sentin siivuja vähän grillimaustetta ja grilliin muiden makkaroidenkera . saivat eneemmistöltä hyvät arvosanat . kannattaa kokeilla.
hyvää näinkin
5
183
Vastaukset
- makunsa kullakin
No eipä tainnut juhlaväen joukossa herkkusuita olla, jos makkaraa jaksoivat kehua.
Tai sitten kehuivat kohteliaisuuttaan. Kun meillä isommat grillipippalot järjestetään, niin kyllä raaka-aineena on erilaisia lihoja, ei makkaroita.minä tarkoitinkin makkara iltaa niille jotka syövät periaatteessa samaa laatua päivästä toiseen .
- auvo1
no oli herkkusuita mutta nyt oli kyse erilaisten makkaroiden mausta.
- halpa on hyvää
jep olen tehnyt lauantai makkarasta sammalla lailla viillot siivun pintaan hyvä mausta ja grilliin , moni ei syödessä tiedä kuinka halpa aliarvostettu makkara saa maku hermot toimimaan .
- kaikenlaista
Kaikki on suhteellista, ihminen joka ei ole kovin perehtynyt eri makuihin, voi pitää juurikin lauantaimakkaraa herkkuna. Mikäs siinä kerran kelpaa, ei se muilta ole pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1393720Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville583329Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122724Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152294- 1711946
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311416Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka301376- 541182
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16973Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110953