olen makkaran himo grillaaja , kesällä oli isommat grillipippalot . ostin goutleri , jahtimakkaraa pötköt tein 2 sentin siivuja vähän grillimaustetta ja grilliin muiden makkaroidenkera . saivat eneemmistöltä hyvät arvosanat . kannattaa kokeilla.
hyvää näinkin
5
188
Vastaukset
- makunsa kullakin
No eipä tainnut juhlaväen joukossa herkkusuita olla, jos makkaraa jaksoivat kehua.
Tai sitten kehuivat kohteliaisuuttaan. Kun meillä isommat grillipippalot järjestetään, niin kyllä raaka-aineena on erilaisia lihoja, ei makkaroita.minä tarkoitinkin makkara iltaa niille jotka syövät periaatteessa samaa laatua päivästä toiseen .
- auvo1
no oli herkkusuita mutta nyt oli kyse erilaisten makkaroiden mausta.
- halpa on hyvää
jep olen tehnyt lauantai makkarasta sammalla lailla viillot siivun pintaan hyvä mausta ja grilliin , moni ei syödessä tiedä kuinka halpa aliarvostettu makkara saa maku hermot toimimaan .
- kaikenlaista
Kaikki on suhteellista, ihminen joka ei ole kovin perehtynyt eri makuihin, voi pitää juurikin lauantaimakkaraa herkkuna. Mikäs siinä kerran kelpaa, ei se muilta ole pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",315222Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1412444- 1392118
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541947Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171800"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571317Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1711121Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää70971Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.313889Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172810