meinaan vaan grillien hampurilaiset , kebapit ynnä muut ruoat onpikaruokaa kerran puraiset jos saat suun niin auki etääpystyt haukkaamaan on vaan leipä jäljellä loput takin päällä tai lattialla , alun alkaen ne on ollut suuhun sopivia ja siistejä syödä .
tosiaan pikaruokaa
3
191
Vastaukset
- original hamBURger
Kyllä, 70-luvulla kun suomessa myytiin hampurilaisia, niin eihän niissä ollut muuta kuin jauhelihapihvi paahtoleivän välissä, joskus ketsuppia ja sinappia. Sit alkoi myöhemmin olla jo maustekurkkua, tuoretta pilkottua sipulia ja sen jälkeen vaan lisäänty tavara sinne niin ettei ne siellä välissä enää pysynyt.
- sss
aloittaja on aivan oikeassa ei tollaisia salaatilla kastikkeilla täytettyjä pysty ilman haarukkaa ja veistä syömään miksei esim. tupla hampurilainen vois olla mäyräkoira muodossa eli suuhunmahtuva .
- cvnbmj,
Aloittaja on hyvä ja sanoo tilatessaan mitä lisukkeita haluaa tai ei halua. Ei se ole sen vaikeampaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648