http://murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=6&t=12543&sid=d12942e82ba9c0851484a14449d6cb63
Aika reilua kirjoittelua varmaan tottakin.
Aika reilua kirjoittelua varmaan tottakin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On,on,Rikollisia paljon.
Miksei kukaan tutki paljoko kaalet ansaitsevat verotuloja suomeen ja paljonko heidän ylläpitito maksaa. . Tavallinen suomalainen kyllä kontrollin alainen.
Totta ja valitettavasti. Toisaalta heillä on työllistävä vaikutus.
Selitä, miten
Kansakunta joka elää toisten siivellä työllistää tietenkin, sossutädit, hoitohenkilökuntaa, palveluita, vartijoita, poliiseja. Kyllä tuollainen kansanosa vaatii huolenpitoa. Oletteko koskaan nähneet romaaninaista työssä sairaaloissa, siivoamassa, tuskimpa.
Wikipedia mustalaisista,aika hyvä
Minä olen nähnyt montakin normaaleissa töissä ja ahkerina, tosin ei niin täällä Kemijärvellä (täällä hevosmiehiä, romun kerääjiä ja on myös talokauppaa ja remontointia, on naisiakin työllistämisprojekteissa töissä ja kouluavustajana) , Etelämpänä on opiskelleita nuoria, mm. sosionomeja, hoitoalan ammattilaisia, rakennusmiehiä, ompelijoita, kauppiaita, hevosalan yrittäjiä, keittiötyöläisiä ja jopa eräs tunnettu asianajaja, joka usein näkyy TV:ssä suurissa oikeusjutuissa, on romani. Puhumattakaan Amadeus, jonka kaikki tuntee.
Ja ettei oltaisi yksipuolisia, on niitä rikollisia kaikissa ihmis- ja kansallisuusryhmissä, ei kannata olla rasisti todellakaan. Onko teidän mielestä romanin helppo saada töitä, varsinkaan Kemijärvellä ja nykyisin missään, kun ei kouluttautunut valtaväestön henkilökään saa töitä ja työttömyys yleisesti vaan kasvaa? Samalla työttömyyskortiston luukulla on kaikki silloin. Tosin on paljon opittavaa ja parantamista elintavoissa, mutta ei sitä vihan voimalla ajeta eteenpäin.