En kehtaa mennä uimahalliin

pläski

Uintihan on yksi parhaista kuntoilumuodoista ylipainoiselle, mutta en yksinkertaisesti kehtaa mennä juuri koskaan uimahalliin. Olen entinen kilpauimari ja nykyisin uin sellaisella 3 km/ 1h vauhdilla silloin kuin uskaltaudun hallille. En vain nykyään kehtaa mennä hallille koska painan 113 kg ja olen 186 pitkä. En kehtaa näyttää läskejäni kenellekkään.

Viimeksi painoa pudottaessa kehtasin kyllä mennä hallille vaikka painoin 127 pahimmillani, mutta nykyään en enään. Tauko uinnissa tuli loukkaantumisen takia jonka seurauksena otin 10 kiloa lisää painoa päätyessäni nykyiseen 113 kiloon. En tiedä mikä on tullut etten enää kehtaa mennä hallille.

6

675

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veli ponteva

      Mukaan vaan. Itsellä on ylipainoa jonkun verran 182 100kg. Siis hetkonen ethän sä ole edes mikään norsu :) Kuule siellä on meitä paljon lihavampia ihmisiä ja uimisella ne kilot lähtee kivasti. Mukaan vaan ja myös ne oikeasti lihavat. Itsellä menee se kilsa kivasti 4 kertaa viikossa. Viellä en ole uskaltanut lisätä matkaa mutta kohta vois nostaa sinne 1.5 kilsaan.

      Eilen just katoin kadehtien kun yksi tukeva nainen ui ihan järjetöntä vauhtia näytti tekniikka todella hyvältä tai kevyen oloisesti meni.

      • läsäkasaa

        Tekniikastahan se uinti on kiinni ei kiloista. Meikäki painaa kuin norppa menemään, vaikka mitat on 117 kg / 184 cm. Viime aikoina on ollut matkat semmoista 3.5 kilsaa ja aikaa tunti. Viimeksi vetasin vähän pidemmän uinnin 4.5 kilsaa, mut aikaaki meni toista tuntia.


    • Älä jätä uintia väliin!!

      Ei sitä omien läskien takia kannata jättää uimatta! :) Itse harrastan kilpauintia joukkueessa 2.45h,4krt viikossa ja meidänkin ryhmässä on pari aika ylipainoista, mutta eivät he piilottele läskejään, päin vastoin. Uivat omaa tahtiaan, ja välillä pitävät 5-10:
      kin min taukoa kesken harkkojen. Itse olen vähän rotevampi, mutta en ylipainoinen enkä läski. ;)

    • Ksbfiheb

      Hallillahan ne ihavat juur on.. Sekaan vaan!

    • oebvir

      Mua ei haittaa kiloni(olen kuiteski vielä normaalipainossa) vaan vaikea selluliittiongelma. Harrastan paljon liikuntaa, olen aina harrastanut, silti on pahat selluliitit.
      Enkä nyt tarkoita laihojen "mukaselluliitteja" vaan OIKEASTI iho on kuin kuun pintaa reisissä ja pepussa. Kosmetologi sanoi että on vaikea selluliitti. Siispä en käy enää. Viimeksikin jo reilu vuosi sitten,vaikka olin muuten vielä hoikemmassakin kunnossa huomasin että ihmiset vahtaa...

    • hah haha

      Aloitus on naurettava.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      163
      10813
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6401
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      47
      4642
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      75
      4480
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3482
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3056
    Aihe