Pyhäkero-käsivarren puisto

Mikäli käsivarren puistoa ollaan perustamassa, vaatikaa hyvät kuntalaiset samalla rakennusoikeus Pyhäkeroon, joka on kuntakeskuksen vieressä.
6264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kirjoitat vähän,mutta täyttä asiaa!

Äänestä
  • Eiköhän tuossa kylillä ole jo hyvä esimerkki "hyvin" hoidetusta rakennetusta Jyppyrästä , täällä ei kuule justus Pyhäkerot onnistu . Kateus ja hyväveli järjestöt täällä menestyy .

    Äänestä

  • XX11 kirjoitti:

    Eiköhän tuossa kylillä ole jo hyvä esimerkki "hyvin" hoidetusta rakennetusta Jyppyrästä , täällä ei kuule justus Pyhäkerot onnistu . Kateus ja hyväveli järjestöt täällä menestyy .

    Kateus on kyllä jätettävä pois. Eiköhän nykyisin enemmistö sen tajua. Mutta jos ei mitään yritä ei mitään saa.

    Äänestä

Miksi monet Afrikan maat eivät kehity????? Samasta syystä kuin Enontekiön, Muonion jne kunnat. Klaanit, kateus, lahkot, ilkeys jne.....Siinä perimmäiset syyt.

Äänestä
  • Olet oikeassa "miksi näin " ,,avaa sieki justus silmäsi ja palaa todellisuuteen pois sieltä mielikuvitusmaailmasta.

    Äänestä

  • tusjus kirjoitti:

    Olet oikeassa "miksi näin " ,,avaa sieki justus silmäsi ja palaa todellisuuteen pois sieltä mielikuvitusmaailmasta.

    Tuossa toinen mieliala kateuen lisäksi. Alistuminen,"ei kannata"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


justus222 kirjoitti:

Mikäli käsivarren puistoa ollaan perustamassa, vaatikaa hyvät kuntalaiset samalla rakennusoikeus Pyhäkeroon, joka on kuntakeskuksen vieressä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu