kaksoisleuka vaivaa

saako kaksoisleukaa mitenkään pois ?
5112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

saa

Äänestä

kaulaosan pitääkin olla rento. vähän sellainen tuntuma kuin olisi kaksoisleuka. ettei leuka ole ylhäällä ja niska jännittynyt, koska siitä heijastuu jännityksiä koko selkään. Ylimääräinen heltta voi olla ulkonäön kannalta kiusallista. Ehkä leuka on liian pieni tai sisäänvetäytynyt. päänalueella on aina ylimääräistä jännitystä. jo painovoima vaikuttaa niiden syntyyn.
tuollaistakin järjestetään, ehkä sieltä saisi avun. kirjastosta löytyy myös pilates putkiston kasvojumppa, ei välttämättä tuolla nimellä mutta kuitenkin.
http://www.fit.fi/treeni/pitaako-pokka-kasvojumpassa/1631

Äänestä
  • okei kiitos paljon !

    Äänestä

Rasvaimulla. Laihdutus voi auttaa myös, mutta siihen on mahdoton vaikuttaa mistä kohdasta rasva poistuu.

Äänestä
  • Rasvaimua en kyllä uskalla koittaa ja laihduttaa en enään saa, koska olen jo paljon alipainon puolella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksaripois kirjoitti:

saako kaksoisleukaa mitenkään pois ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu