Kahvi haisee lannalle

tarjouskahvia....

Mistä nää nykykahvit on oikein tehty kun ne kupista tuoksuen haisee epämiellyttävälle kompostille, enemmän ulosteenhajua kuin kahvin tuoksua. Onko kahviteollisuus kokonaisuudessaan suuremmanluokan huijausta.

5

197

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cohfee

      Jos tarkoitat markettikahveja, niin nehän ovat halvimmalla mahdollisimalla tavalla tuotettua bulkkitavaraa ja paremmista kahvilaaduista ulostettua sekundaa.

      Kahvin tuotantoon kuuluu papujen fermentointi, minkä markettikahvien tapauksessa suorittavat jotku neggerimaiden alipalkatut pashkatyöntekijät. Katso vähän netistä ja mieti tuleeko kovinkaan laatua jos perusneggerit heittävät pavut fermentoimaan ulkoilmassa.

      Osta laatua, niin ei tarvitse valittaa. Valtaosa kuluttajista valitsee ensisijaisesti halvinta hintaa ja toissijaisesti kiiltävän pakkauksen/mainoksen. Sitä teille sitten tarjotaan.

    • Ei kahvi

      Jos on oma kaivo. niin kannattaa tehdä vesikokeet.

    • juon silti usein

      Minusta tummapaahtoiset kahvit tunnistaa juuri hienoisesta kompostin vivahduksesta aromissa. Sen voi selittää kauniimmillakin ilmaisuilla kuten "suklainen aromi".

    • PaskaaJuhlaMoskaa

      Suomalaiset on jalostettu kahvinjuojakansaksi juottamalla ala-arvoista ja mautonta litkua. Missään muualla maailmassa ei suostuta juomaan niin paskaa kahvia kun suomessa, tänne tuodaan siis se kaikki jäte mikä muille ei kelpaa.

      Sama juttu siis kun oluen kanssa, suomalaiset juo paskaa bulkkia jossa määrä ja halpa hinta korvaa laadun.

    • Brazil vaalea paahto

      Itse en osta koskaan kahvia tarjouksesta, enkä myöskään osta reilun kaupan kahveja, koska niitä ei voi kahviksi kutsua.

      Yleensä juon Brazil-kahvia, eikä se jostain syystä ole KOSKAAN tarjouksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      135
      7771
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      98
      7276
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7182
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      20
      6632
    5. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      73
      6341
    6. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      22
      5786
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      5702
    8. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5468
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      83
      5358
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      48
      5203
    Aihe