Kahvi haisee lannalle

tarjouskahvia....

Mistä nää nykykahvit on oikein tehty kun ne kupista tuoksuen haisee epämiellyttävälle kompostille, enemmän ulosteenhajua kuin kahvin tuoksua. Onko kahviteollisuus kokonaisuudessaan suuremmanluokan huijausta.

5

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cohfee

      Jos tarkoitat markettikahveja, niin nehän ovat halvimmalla mahdollisimalla tavalla tuotettua bulkkitavaraa ja paremmista kahvilaaduista ulostettua sekundaa.

      Kahvin tuotantoon kuuluu papujen fermentointi, minkä markettikahvien tapauksessa suorittavat jotku neggerimaiden alipalkatut pashkatyöntekijät. Katso vähän netistä ja mieti tuleeko kovinkaan laatua jos perusneggerit heittävät pavut fermentoimaan ulkoilmassa.

      Osta laatua, niin ei tarvitse valittaa. Valtaosa kuluttajista valitsee ensisijaisesti halvinta hintaa ja toissijaisesti kiiltävän pakkauksen/mainoksen. Sitä teille sitten tarjotaan.

    • Ei kahvi

      Jos on oma kaivo. niin kannattaa tehdä vesikokeet.

    • juon silti usein

      Minusta tummapaahtoiset kahvit tunnistaa juuri hienoisesta kompostin vivahduksesta aromissa. Sen voi selittää kauniimmillakin ilmaisuilla kuten "suklainen aromi".

    • PaskaaJuhlaMoskaa

      Suomalaiset on jalostettu kahvinjuojakansaksi juottamalla ala-arvoista ja mautonta litkua. Missään muualla maailmassa ei suostuta juomaan niin paskaa kahvia kun suomessa, tänne tuodaan siis se kaikki jäte mikä muille ei kelpaa.

      Sama juttu siis kun oluen kanssa, suomalaiset juo paskaa bulkkia jossa määrä ja halpa hinta korvaa laadun.

    • Brazil vaalea paahto

      Itse en osta koskaan kahvia tarjouksesta, enkä myöskään osta reilun kaupan kahveja, koska niitä ei voi kahviksi kutsua.

      Yleensä juon Brazil-kahvia, eikä se jostain syystä ole KOSKAAN tarjouksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2335
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1374
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1106
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1082
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      176
      1035
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      98
      963
    7. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      13
      950
    8. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      903
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      853
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      843
    Aihe