Rasismi vaahteraliigassa

13+22

Esiintykö Suomen jenkkifudis piireissä paljon rasismia? kentällä usein runsaasti natsin näköisiä linjamiehiä mutta toisaalta myös mustia amerikkalaisia. onko vuosien saatossa tapahtunut pahoja ylilyöntejä?

17

720

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • %(527\ögxhsam

      Mahtava trolli!

    • 14+12

      muistan kun aikoinaan porvooseen saapui Booker T ... oli siinä ruotsin kielisillä porvoolaisilla sietämistä kun päivä vaihtui yöksi

    • tohtori vapaapäivä

      mitä ylläoleva viesti yrittää sanoa?
      en ymmärrä.
      yhtä hankalaa suomenkielen käyttöä kuin musta tuntuu.
      onko kyse yksikön ensimmäisestä muodosta vai mustan miehen suonikkaasta "pistoolista", joka käsittääkseni voi tuntua "oikeassa" paikassa "oikein" käytettynä.

      haluaisin esittää jatkokysymyksen: ovatko pelaajien väliset "seksisuhteet" yleisiä. eli uppoaako kulli anaaliin pukukopissa.

      kiitoksia vastauksista.
      terveisin: tohtori vapaapäivä

    • 19+2

      mustat amerikkalaiset vie yleensä valkoisten suomalaisten peliajan, rasismia sekin

    • 12. pelaaja

      Kerran oltiin pärnämäellä pelaamassa ja vastustajalla oli musta kaveri pelaamassa. Oltiin ihan varmoja, että hävitään.

    • django_unchained_

      ihme että rasismi on jäänyt niin vähiin. luotettavalta taholta kuitenkin olen kuullut täällä suomi24 palstalla kuinka jenkkifutispiireissä pelaajat olisivat pilvessä suuren osan off-season kaudesta. Pössyttelyn ovat kuulemma tuoneet maahan valtaosin afro-amerikkalaiset importti-jenkit (ja tietenkin osin rapakon takana opiskelleet suomalaiset). kuitenkin kannabis vaikuttaa lamaannuttavasti keskushermostoon eikä paljon päähän iskuja saavilla vaahterajyrillä olisi varaa enää ottaa lisää damagea. Välittömästi pilven polton jälkeen käyttäjä tuntee iskeytyvänsä toistuvasti Opel Corsan tuulilasin läpi. Nälän ja kivun tunteet katoavat, mutta taas seksuaalinen halu lisääntyy huomattavasti, joka johtaa usein esim. tutustumiseen lemmikkeihin hiukan lähemmin

      • Tri Pugilisti

        Olet ymmärtänyt väärin. Kannabista nimenomaan käytetään suojaamaan aivoja amerikkalaisen jalkapallon aiheuttamilta rasituksilta. THC voitelee hermoratoja ja estää aivojen vahingoittumisen. Aivotärähdyksiä saavat ainoastaan pelaajat, jotka eivät ole pilvessä. Sen takia jenkit pystyvätkin pelaamaan niin paljon kovempaa kuin eloveenat.


    • Sateenkaaripisara

      Ei esiinny. Jenkkfutis on korkeaa ja kaunista ja puhdasta ja poliittisesti korrektia.

    • peppi_
    • 12+3

      ei vaahterassa ilmene paljon rasismia. joskus oon kuullut kun turhautunut suomalainen huutaa vastustajan jenkki pelaajalle v_tun n_eekeri tmv mutta harvoinpa viesti menee perille kun ne tummat kaverit ei yleensä ymmärrä suomea. yleensä porukka ei kehtaa huudella vastustajille rasistisesti kun usein myös omassa joukkueessa on mustia kesä jenkkejä.

      silloin saattais ehkä esiintyä rasismia jos myös valmentajaksi otettaisiin musta jenkki. luulen että monelle isänmaalliselle linja miehelle vois tehdä tiukkaa kuunnella kun musta mies ärjyy ja juoksuttaa. helposti kaivettais rotu viha esille

      • Kurinpitovaliokunta

        "kun ne tummat kaverit ei yleensä ymmärrä suomea"

        Mielestäni on kovin rasistista olettaa, että henkilö ei osaa suomea vain koska on tumma tai amerikkalainen. Voitko lähettää tietosi liittoon, niin saat asianmukaisen toimitsija-/pelikiellon. Kiitos.


    • Jimmy69

      Minun mielestäni koko Vaahteraliigan voisi nimetä Rasistiliigaksi.

    • 15+9

      Huomattavasti vähemmän kuin muissa isommissa palloilulajeissa.

    • AntiFas

      Sellaista rasismia olen havainnut, että mustat miehet saavat aina enemmän peliaikaa kuin valkoiset. En tiedä mistä johtuu.

    • 13+8

      voiko teidän mielestä joulupukki olla tummaihoinen? miksi muka ei?

    • 12+20

      meillä kävi eilen musta pukki. hän lupasi että ensi vuonna pääsen pukille

    • 19+7

      olipa taas tää ketju tosi hauska. oikein mahasta ottaa kun naurattaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      237
      2678
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1134
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1088
    4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      995
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      907
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      841
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      41
      797
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      237
      790
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      120
      753
    Aihe