Iltalehti: Suomesta tulee pakastin

Pian voi Tuuruuskin pakastaa kananmunat kätevästi laittamalla ne parvekkeelle jäätymään pakastinlämpötiloihin.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014011817944666_uu.shtml
6120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitäs jos keskusteltaisiin säästä vasta sitten, jos aletaan olla edes lähelläkään jotain ennätyksiä.

Äänestä
  • No etkö koko viimekesän puhunutki säästä?

    Äänestä

Jippii! Jääkausialarmistit olivat sittenkin oikeassa ja tiede väärässä. Kohta pakastaa ja värjötämme isojen (todella isojen, jopa satoja metrejä korkeiden) jäävallien alapuolella.

Onneksi on Suomi24:n ilmastonmuutoskeskustelu. Siellä älymystö käy omiin tietolähteisiin kriittistä keskustelua ja faktoihin perustuvaa perustelua väittelyä ilmastonmuutoksesta. Tiedejuttuihin ei tavallisen kannata uskoa, vaan kannattaa lukea Suomi24:n keskustelupalstaa.

Äänestä

Aika hitaasti nuo jääkauden jäätiköt ovat lähteneet kasvamaan täällä Hämeessä päin, vain pari senttiä kevyttä lunta.

Äänestä
  • No mitä sitten? Pointtihan on se, että taas kerran saamme nauraa tieteelle ja tieteentekemiselle.

    Äänestä

Ei kannata ottaa niin tosissaan noita iltalehtien juttuja !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AGW-räppäri kirjoitti:

Pian voi Tuuruuskin pakastaa kananmunat kätevästi laittamalla ne parvekkeelle jäätymään pakastinlämpötiloihin.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014011817944666_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu