HK:n lihatuotteet, nakit, lihapullat ja muut lihat saavat aikaan etovan olon jo heti syödessä ja melkein oksennus tulee kun syö HK:n lihatuotteita. Ainut lihatuote mitä HK:lta pystyn syömään on pekoni.
Kun näitä tuotteita ottaa paketista pois niin esim. nakit ovat ällöttävän limaisia, ihan kuin joku olisi kuolannut niihin ja kylmänä niitä ei pysty ollenkaan syömään, silloin lentää laattaa. Lämpimänä kuten paistettuna, grillattuna, tms. jotenkuten menee mutta syödessä ja sen jälkeen kuitenkin etoo. Monesti ollut oksennus jo kurkunpäässä. Lihapullat taas, kun paketin avaa niin hyi hitto mikä lemu, ihan kuin olisivat jo valmiiksi pilaantuneet. Paistaminen ehkä hieman lieventää tätä lemua ja muu liha (paitsi pekoni), kun syö paistettua lihaa, viimeistään syömisen jälkeen alkaa etomaan, hyi.
Miten tällainen lihatehdas voi pysyä pystyssä ja olenko tosiaan ainut kenellä tällaista?
Mitä myrkkyä HK laittaa lihoihinsa?
HK:n liha
6
268
Vastaukset
- Syö sitten muuta
Eipä ainakaan minulla ole koskaan ollut moisia ongelmia. "Lemu" voi olla suojakaasu eikä lihapulla. Tai paremminkin näiden yhdistelmä.
Jos tuo sinulle on noin vaikeaa, niin älä nyt hyvä hölmö syö niitä tuotteita. Kyllä luulisi kaupasta löytyvän muitakin vaihtoehtoja ihan riittävästi. Vaikka osalla ihmisistä onkin joku käsittämätön pakonomainen velvollisuus(?) ostaa vain jonkun tietyn merkin/kaupan tuotteita, niin kyllä, meillä on ihan oikeasti vapaus valita mitä me haluamme kaupasta ostaa. Ja voimme jopa valita sen kaupankin ihan itse. Sinun ei ole pakko ostaa HK:ta, vaikka äitisi, isoäitisi ja isoisoäitisi näin olisivatkin aina tehneet.- ap.
En tietenkään syö HK:n tuotteita, tarkoitukseni ei ollut valittaa että joudun pakosta/periaatteesta syömään näitä vaikka ne etoo. Lähinnä mielenkiinnosta ajattelin kysyä onko muilla samanlaista ja jos joku tietäisi onko jokin ainesosa tms. mistä tämä johtuu?
- namia ovat ne
Kyllä ei ole tuollaisia kokemuksia. HK:n tuotteet on eineksinä aivan hyvin, niin hyviä kun einestuotteet yleensä voivat olla.
- kotimaista
Siis täysin erilainen mielipide asiasta, HK:n pekoni on jonkun hiilikaivoksen tuotteita, siksi en sitä enää osta, kaikki suomessa valmistetut kyllä kelpaa, samoin kävi Turun sinapille, valmistus kun meni puolaan niin samalla ostaminenkin loppui.
- Turkulaista
Onneksi meillä on vielä Auran sinappi!
- norm
hk:n rypsivellillä syötetyt sikojen lihat ei maistu minulle . Liha on myös koostumukseltaan ihan erilainen kuin normaali.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!861897- 821730
- 511380
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471327Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481222- 1211218
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1061057Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23992- 39945
Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59942