Moikka
Olen laiska liikkumaan, 36v nainen nyt tarvitsen oikeasti apua! Lihani vellovat ympärilläni, tunnen itseni lihahyytelöksi. Missä Espoon parhaimmat kilon sulatus jumpat? Kotikonstein syön vain liää.
Paras paikka kilojen kadottamiseen
6
184
Vastaukset
- hiohjihjiöl
Liikunnalla on niin vähäinen merkitys painonpudotukseen, että kannattaa ensin laittaa se ruokavalio kuntoon.
- rasvalle hyytiä
Liikuntaa lisäämällä, syö vähemmän suklaata ja karkkia.
Espoon paras ryhmäliikuntapaikka on esport center mankkaalla. siellä rasva saa hyytiä. - --..--
karkeasti laihtuminen tulee 70% ruokavaliosta ja 30% liikunnasta.
- liikkumaanjoo
mutta jos haluaa että nahka saa muutakin kuin roikkuhenkarin niin liikunta on aikalailla olennaista. Eikä pää kestä laihdutusta ilman liikuntaa.
Ja se liikunta on kuitenkin ensisijaisesti terveyden kannalta hyväksi. Opettelemalla liikkumaan ei kulot tuu ihan samallalailla takaisin.
Niin ja lihakset polttaa kaloreita, ei läski. - annoskoko
Niin, ja kun minä aloitin jumpat ja laihdutuskuurin, niin aika pian sitä oppi syömään hyvin ennen illan rasvanpolttojumppia. Muuten tuli aika yököttävä olo. Eli kyllä ne jumpat hillitsee syömistäkin:)
- 14+4
A-rou kirjottanu ihan fiksusti kiinteytymisestä ja jumpista, kandee lukaista.
http://a-rou.fitfashion.fi/2013/02/05/kiinteytys-ohjelma-koko-vartalolle-olkaa-hyvat/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1035507- 835027
- 1384402
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492803
- 522759
- 612377
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102334Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561936