Kenelle kuuluu Keroputaantien talvikunnossapito ? Ainakin näyttää, ettei kuulu kenellekään. Mutta jos joku siitä rahat kehtaa nostaa niin kannattaisi tehdä työtkin. Yhtä jäistä ja uraista tietä saa hakea.
Tiekunnossapito ?
ehyrehtrh
7212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Varmaan Ponkalalla sekin, eikä ehdi aurata sitäkään aluetta kunnolla, kun on ahnehtinut liikaa alueita itselleen äkkirikastuminen mielessä.
Jostain liikennemerkin varresta pitäisi tosin löytyä pieni kyltti, jossa kerrotaan mikä firma hoitaa kyseistä aluetta.
Mikähän siinä on, että pillarikuskin pitää AINA lykätä lumet juuri sille puolen, jossa ne on ihmisten kulkuväylillä ja varmasti tiellä?
Tämä siitäkin huolimatta vaikka toisella puolen olisi esim. tien ja pyörätien välissä syvä oja, jossa ne lumet ei olisi varmasti kenenkään tiellä ???
Onko sen talonpoikaisjärjen käyttö ja auran kääntö toiselle puolen niin perkeleen vaikeaa, ettei se suju millään, vai hölmön kieroutunutta pirullisuuttako tuollainen vain on?
Ilmeisesti siellä rattorikuskien korkeakoulussa ei opeteta käytännön ajattelutaitoja.
älä kitise siellä, osta hame kangas
Ammattivalittaja.
oikea auto joka ei kiemurtele pikku urissa
semmosta autoa ei ole vielä tehty joka urissa kiemurtele ja se on valehtelematon tosi
Se kuuluu paavo dunderille!