En juokse baareissa tai ryyppää, enkä myöskää harrasta pelimiehiä tai yhdenyön juttuja.
Suurimman osan ajastani vietän kotona tai töissä.
Siis tämähän on ihan käsittämätöntä. Minunhan pitäisi olla käsittääkeni kunnollisen miehen unelmanainen, mutta jostain syystä nämä kunnolliset miehet lähinnä loistavat poissaolollaan ja välttelevät minua.
Suurimman osan ajastani vietän kotona tai töissä.
Siis tämähän on ihan käsittämätöntä. Minunhan pitäisi olla käsittääkeni kunnollisen miehen unelmanainen, mutta jostain syystä nämä kunnolliset miehet lähinnä loistavat poissaolollaan ja välttelevät minua.
Vastaukset 28
Vanhimmat
No pitää myös näyttää hyvältä, kuten näissä pariutumisjutuissa aina.
Siinä varmaan syy: Kotona tai työssä. Ei kukaan tiedä susta jos et markkinoi itseäsi.
Kyllä kaunis nainen isketään ihan vaan kaupastakin.
Mutta itseään markkinoidakseen pitäisi juosta baareissa joten suo siellä, vetelä täällä.
Pelimiehillä tietysti on haku päällä aina: kaupassa, bussipysäkillä, metrossa ja töissä.
"Kyllä kaunis nainen isketään ihan vaan kaupastakin"
Ei pidä paikkaansa. Suomessa ei ole treffikulttuuria. Olet katsonut liikaa amerikkalaisia tv-sarjoja.
Suomessa vain maahanmuuttajamiehet tulevat iskemään arkipäivisin kaupoissa, kaduilla, kirjastossa jne. Minua ulkomaiset miehet ovat lukemattomia kertoja yrittäneet iskeä näin. Koska olen suomalainen eikä Suomessa ole treffikulttuuria, en ole osannut suhtautua tilanteeseen ja olen vain hymyillyt ystävällisesti ja kävellyt ohi :-/
Ulkomaalaisilta miehiltä tuo menee kulttuurierojen piikkiin, mutta jos suomalainen mies tekisi noin, varmaan pitäisin häntä creepynä ja hiukan epätoivoisena...
Kaipa naista voi missä tahansa arkisessa tilanteessa lähestyä, jos hän katselee ja esimerkiksi hymyilee? En kyllä itse viitsisi tuosta vain tulla koputtelemaan olkapäälle, jos nainen ei ole edes huomannut minua. Ilmeisesti ulkomaiset tekevät sitten noin?
Naiset hymyilevät tuntemattomille paljon esim. kaupassa, mummoille, lapsille jne. Itse ainakin hymyilen. Hymyily ei siten ole merkki siitä, että saa tulla iskemään. Tyypillisesti suomalaiset miehet eivät tulekaan iskemään selvinpäin keskellä kirkasta päivää, mutta ulkomaiset miehet (liian) usein ottavat kontaktia pelkän ystävällisen sosiaalisen hymyn perusteella. Kyse on ilman muuta kulttuurieroista.
Ok. No, en minä kyllä koskaan aio naiselta kysyä lupaa, että saako iskeä vai ei...
Oletko yh-äiti ja/tai ylipainoinen?
Käy joskus kylässä täällä poikamiesvyöhykkeellä.
Me kunnolliset miehet kotona odotellaan milloin tulet hakemaan, meillä on siihen oikeus koska se naisillekin on sallittua:
http://www.iltasanomat.fi/hyvaolo/art-1288651013488.html
Voisitteko te kunnolliset miehet laittaa sinisen lampun keittiön ikkunaan palamaan, jotta me teistä kiinnostuneet naiset voimme sitten tull runkuttamaan ovikelloa? Avaathan meille oven? Ollaan ujoja ja siksi tultaisiin joukolla. Saat sitten valita meistä sen kivoimman.
Eli pitää kuitenkin olla sen verran rikas, että on erillinen keittiö.
Kyllä pelkkä sininen lamppu riittää, me naiset halutaan vaan taistella kullannupusta.
Sininen valo on se koodi, millä teidät etsivä löytää. Muista tämä.
Ja älkää vaan korvatko sinistä punaisella. Siitä tulee teille vaan mielipahaa.
Se sininen on niin kylmä väri että varmaan vain karkottaisi, minulla ainakin palaa lämpöinen keltainen valo keittiön ikkunassa. Tottakai avaan oven kaikille jotka takana kolkuttaa sisälle päästäkseen ja toki saa tulla kaverinkin kanssa mutta jos kovin monta naista kerralla kylään tupsahtaa sitten saattaa kyllä minuakin alkaa ujostuttamaan vaikken ihan helposti hämilleni menekään yleensä.
Yököttävä juttu toi IS:n rakkaustarina. Naiselle tyypillistä valehtelua, että Leena olisi muka hukannut avaimensa. Olis menny yöksi kaverinsa luo eikä häiriköinyt keskellä yötä. Mutta kun ei voinut tunnustaa, että miestä pitäisi saada ja heti.
No mutta Sakari on just näitä kilttejä vähän tyhmiä miehiä, joka tullaan alistamaan täydellisesti. Seuraavaksi Leena alkaa vihjailla, eli vääntää rautalangasta niin että Sakarikin ymmärtää, haluavansa seitsemän tonnin sormuksen. Sen verran romantiikkaa pitää olla.
Olette ikään kuin moderneja itämaan tietäjättäriä. En voi kyllä olla tähtenne, koska minulla ei ole sinistä lamppua.
Kyllä siinä on silti vakka kantensa valinnut, Vähän nössöstä ensivaikutelmasta huolimatta taitaa Sakke olla noista se peluri "Perheeseen kuuluvat myös Sakarin kaksi pientä lasta tämän edellisestä suhteesta". Seuraavaksi Sakke jyräyttää Leenankin tiineeksi niin sillä on puuhaa silläaikaa kun Sakari käy auttamassa muita nuoria naisia pulasta.
Sopisiko näin:
Vihreä valo. Tulkaa vain
Keltainen valo. Pientä häppeninkiä. Odottakaa hetki.
Punainen valo. Työntely alkanut
Pelimies ei siitä kuin rikkaita naisia. Jos rikkaasta tulee ero, pelimies pysyttelee vapaana ja paneskelee autuaasti. Ei se muuta minkään otsatukan kanssa Viikkiin.
Ehkö Sakari on semmoinen käyhän kansan casanova joka käyttää tilaisuuden hyväkseen sen saadessaan, onhan nyt niille vahinkolaukauksille kuitenkin varaäippä jo olemassa.
Ei köyhänkään kansan casanova ilmoittele onnestaan mediassa, jos hoitoja olisi kertynyt joka kotikäynnillä. Pelimiehillä on matala profiili eikä hinkua lehtijuttuihin. Mutta tää morsmaikku sensijaan haluaa paistatella onneaan lehden palstalla kun se on niin romanttista. Mutta niinkun sanottu, romantiikat ei tähän lopu.
No joo ja miehillä yleensäkin varmaan niin ettei paljon kiinnosta hehkuttaa julkisesti, kell onni on se onnen kätkeköön. Naiselle usein ehkä tärkeämpää julistaa somessa ja muualla uutta onnea joka vaan valitettavasti ei aina sitten kovin kauaa kestä, no noilla nyt kohta vuosi sentään jo takana.
Hyvähän se sinänsä että positiivisiakin asioita on mediassa. Mä vaan niin näen jo mihin homma on menossa.
Pitäisi oikeastaan velvoittaa samat parit jotka esiintyy julkisuudessa satuhäissä tai muissa yhteyksissä, ilmoittamaan myös julkisesti erostaan niin me täällä mediapinnan alla voitaisiin tehdä analyysia.
Onhan se juu hyvä juttu sinällään nuo iloiset uutiset, ehkä ne jopa lisäävät toivoa noin yleisestikin.
Tuossa on vaan se vika että veikkaan noiden julkisuuteen hakeutuvien parien päätyvän eroon jopa keskimääräistä useammin niin antaisi vähän valheellisen kuvan sitten.
Mä melkeinpä arvaan että sulla on kissa:)
Loppu onkin silloin arvattu.
Öö, oletko ajatellut nettideittailua? Siellä riittää kotona viihtyviä miehiä, jotka jostain syystä pommittavat viesteillään meitä naisia, jotka eivät viihdy kotona. Olisi hyvä, jos poimit yhden pois. Jos netissä ei ole onnannut, niin sitten varmaan kannattaa miettiä, missä menee vikaan: haetko vääränlaista tai onko sinussa ehkä jotain, joka ei innosta miehiä.