Jees! Löytyy myös meitä jotka arvostamme suuresti naisten taistelua viestissä! Hienosti hopeaa! Se nyt on vain niin nyt että Ruotsi on parempi talviurheilumaa.
Mutta norja jättettiin takse! Ja saksan kanssa loppukiritaistelu! Ja toiseks :)
Kyllönen jäi vähän, mutta ei liian paljon, Saarinen otti kiinni mahtavalla hiihdolla ja Niskanen teki ehkä parhaan osuuden! Lähteenmäki teki minkä pystyi ja taistelli hopealle! Mahtavaa!
Suomen naiset! Hurja taistelu
6
122
Vastaukset
- Hieman harmittaa..
Joo olihan se hieno voitto se hopeakin., vaikkakin jäi vähän hampaankoloon se loppusuoran taistelu. Hiihtäjille pitäis opettaa formuloistakin tuttuja taktiikoita, kuten takaa tulevan ajolinjan peitto..
Krista päästi liian helpolla kallan karkuun.. - tämä on totuus
Ruotsalaiset osaa! suomalaiset persjalat ei pärjää niille.
- Hieman harmit..
Itseluottamus puuttuu sinultakin, kun haukut omia, ja kehut ruotsalaisia
.. Vai ootko svedupelle ??? - Y. Hinuri
Hieman harmit.. kirjoitti:
Itseluottamus puuttuu sinultakin, kun haukut omia, ja kehut ruotsalaisia
.. Vai ootko svedupelle ???Ootpä säkin. Alat haukkua jonkun mielipidettä. Kuule ei me kaikki voida alkaa olla sun mielipide vankeja.
- Normi homma
Ja joka HÄVITTIIN. Emma Viken totesi karun totuuden kisan jälkeen: Suomen voittamisessa ei ole mitään erikoista..
Eli tällaista "kunnioitusta" sieltä tulee. - Shamaanin sukua
Kalla on joku lappalainen,hän on ennenkin tetnyt hirmu hiihtoja,Ei sille kukaan pärjää,silloin kun Kallalla on se pöljä päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1925871Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä472691- 1562252
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161769Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne331708- 821404
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1621367Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241311Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321253Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.109997