Au pairiksi Madridiin alkaen syyskuu 2014

Madridiin

Hei kaikki Espanjaan auppariksi haluavat!

Olemme suomalais-espanjalainen perhe Madridissa (äiti suomalainen, isä espanjalainen). Etsimme uutta ihanaa suomalaista aupairia poikaamme (3-v.)hoitamaan syyskuulta 2014 alkaen. Meillä on ollut suomalaisia aupareja melkein poikamme syntymästä asti ja kokomukset ovat olleet molemmin puolin todella positiivisia.
Tarvitsemme reippaan ja ulospäinsuuntautuneen aupairin, jolla riittää mielikuvitusta ja joka jaksaa riehata, hassutella ja liikkua. Aiempi kokemus lasten kanssa puuhaamisesta olisi eduksi.
Tarjoamme kivan, reilun ja nuorekkaan perheen, jossa töitä ei teetetä liikaa. Aupairin vastuulla on Enekon hoito pääasiassa iltapäivisin koulun jälkeen. Silloin tällöin toivomme sinun jäämään lapsenvahdiksi illalla tai tarvitsemme apua aamutoimissa. Meillä käy viikoittain siivooja, joka hoitaa siivoamisen. Asumme Madridissa kätevän metroyhteyden päässä keskustasta.

Jos haluat onnistuneen aupair kokemuksen yhdessä Euroopan elävimmistä kaupungeista, ota yhteyttä emailitse (osoite alla) niin jutellaan lisää.

Ystävällisin terveisin,

Ira Lemmetyinen
[email protected]

6

575

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helena5

      Onko Löytynt aupair

    • eippath

      oletko lötänyt au pairin?

    • iiris1th

      Olen kiinostunut kovasti paikasta

    • Aur pair Laura

      Olisin kiinnostunut :) Kuinka kauan työ olisi

    • Madridiin

      Olemme jo löytäneet aupairin syyskuulle 2014. Kiitos oikein paljon kiinnostuksesta kaikille hakijoille (teitä oli todella paljon ja valinta oli vaikea!).

      Ystävällisin terveisin, Ira

    • välivuos tulossa

      Tarvitsetteko ensi syksynä uutta au pairia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      1000
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      108
      942
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      890
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      5
      797
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      71
      683
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      3
      634
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      185
      594
    8. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      57
      583
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      71
      578
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      25
      567
    Aihe