Mitähän noi tuolla apteekissa miettii kun menen ostamaan sieltä kaliumpermanganaattia kokeeseeni?
Kalium
Testaaja1
4
185
Vastaukset
- hdl
Antaa muiden aatella mitä haluaa:)
- 11+15
Varmaan miettii että lapsi on terve kun se leikkii. Jos olet aikuinen niin ne miettii että aikuinen on sairas kun ei osaa lopettaa leikkimistä.
- tietää123
11 15 tosi hyvä läppä.
- Matkustelijatyyppiii
Voisin tuoda Venäjältä (päivässä), kiteisessä muodossa ja myydä sinulle Helsingissä, jos se on laillista näin.
Suomessa tähtisadetikutkin on nykyään K18 kamaa, joten ei sitä koskaan tiedä, jos kohta kytät on poliisien kanssa ovella, vaatimassa rahaa itselleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186