pelasi suomi, siinä syy häviöön. En ymmärrä, mutta äijät oli kuin unessa. Ei ruotsi parempi ollut, mutta suomi ei jostain syystä "syttynyt" pelaamaan tosissaan.
Huonoa jääkiekkoa
Tosipeli
4
118
Vastaukset
- perkeles1
kaikki nukkus tuttisuussa
- jääkukkanen
Kyllähän pelissä oli menoa ja meininkiä todella...Kivahan sitä on sivusta huudella..menkääs ite pelaileen,tuskin luistimillakaan pysytte!
- penkkimiäs
oli ruotsi mielestäni vahvempi
- penkkiä
55-45 Ruotsille...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 574594
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1534213- 673842
- 1253810
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433635Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe783464- 983031
- 542875
- 252706
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142414