Kaikkihan varmaan muistavat Moskovan olympialaisten päätyportin auonnan aina neukkukeihäänheittäjän heiton ajaksi.
Nyt kun svenski jäi dopingista kiinni, heräsi minussa epäilys. Etenkin sen jälkeen, kun eilen kuulin radiosta, kuinka Suomen urheilijoilla oli ollut pieniä allergiaoireita. Toki majoitustilat olivat uudet, mutta eihän se voi olla selitys oireisiin.
Ilkeään mieleeni tuli, että missä venäläiset olivat majoittuneet. Eli olisiko rakenteista tahallista pienoista allergiaoireiden aiheuttajaa. Eihän sitä huippu-urheilussa paljoa tarvita tulosten huonontumiseen.
Vanha suomalainen totuus: ryssä on aina ryssä vaikka voissa paistaisi.
Oisko vilunkia?
Epäilijä
2
109
Vastaukset
- Iso D
Muka astma, ja mies on ottanut moninkertaisen annoksen normaaliin nähden. Varmaan näillä kiekkomiljonääreillä on majoitus viimeisen päälle, eikä home haise niiden kämpässä.
Onhan näitä selityksiä kuultu joka lähtöön.- Propagandaa
Venäläispropagandan välitön vastaisku ja huomion kohdentaminen muualle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208